potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Dziecko

Jak przechowywać i dbać o ubranka dla dzieci?

Kupowanie ubranek dla dzieci to wielka przyjemność dla rodziców, ich przyjaciół i pozostałych członków rodziny. Trudno przejść obojętnie obok półek i wieszaków, na których znajdują się kolorowe akcesoria dla najmłodszych. Bardzo często spontanicznie decydujemy się kupić bluzeczkę, spodenki czy choćby śliniaczek albo czapeczkę.

Ubranka dla dzieci to świetny prezent, który możemy podarować rodzicom. Szafa pociechy zwykle wypełniona jest po brzegi, ale maluch bardzo szybko wyrasta z wielu rzeczy i nim się obejrzymy, musimy od nowa zaopatrywać garderobę szkraba. 

Ubranka odpowiednie dla dzieci

Wybierając ubranka dla dzieci warto kierować się zasadą – nie ilość, a jakość. Dobre gatunkowo tkaniny mogą posłużyć przez długie miesiące, a nawet lata, zwłaszcza w przypadku starszych pociech (znajdziesz je na przykład w ofercie https://www.kaufland.pl/asortyment/kuniboo.html). Jeśli będziemy wybierać gorsze gatunkowo produkty, mogą one nie przetrwać nawet pierwszego prania. To też dlatego ważne są materiały, z jakich zostały wykonane poszczególne rzeczy. 

Drugą, istotną kwestią są certyfikaty i atesty – wiele firm w trosce o bezpieczeństwo małych użytkowników oferuje odzież, która jest zrobiona z bawełny organicznej i posiada atest GOTS. 

Nie bez znaczenia jest jest sposób, w jaki dbamy o ciuszki oraz to, jak je przechowujemy. Właściwe czyszczenia pozwala zabezpieczyć włókna i mimo upływu czasu nie pogarszać ich jakości. 

Właściwa pielęgnacja ubranek dla dzieci

Ubranka dla dzieci mogą się różnić między sobą jeśli chodzi o ich odpowiednią pielęgnację. Rzeczy przeznaczone dla niemowląt zwykle wykonane są z naturalnych tkanin, dlatego możemy je prać w wysokich temperaturach (nawet 90 stopni) z dodatkiem delikatnych detergentów, które nie podrażniają skóry. Odzież dla najmłodszych warto kilkukrotnie wypłukać, aby dokładnie oczyścić ją także z pozostałości proszku czy płynu do prania.  

Ubranka dla starszych dzieci możemy prać już w niższych temperaturach, ale nadal warto dodawać do nich preparaty przeznaczone dla dzieci lub osób z wrażliwą skórą. W ten sposób zmniejszamy ryzyko podrażnienia lub reakcji alergicznej. 

Po praniu warto wyprasować wszystkie ciuszki – to pomaga zmiękczyć i zdezynfekować materiał oraz  pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów

Przechowywanie ubranek dla dzieci

Gdy już uda nam się wyprać i wyprasować wszystkie ubranka dla dzieci, przychodzi czas na ich odpowiednie poukładanie. Łatwy dostęp do tego typu rzeczy pozwoli nam uniknąć długiego szukania bluzki, sweterka czy spodenek i znacznie przyspieszy czas ubierania malucha, co też wcale nie jest najłatwiejszym zadaniem. Do organizacji garderoby najmłodszych dzieci –  lepiej sprawdzą się duże komody i szuflady (malutkie body i kaftaniki łatwiej jest złożyć niż wieszać na wieszakach). U starszych pociech najlepiej wykorzystać wszystkie trzy opcje. Ubranka warto też posortować – najlepiej według rodzaju (spodnie, koszulki, swetry, bluzy, bielizna, odzież wierzchnia itp.). Utrzymanie porządku w szafie ułatwią też wszelkiego rodzaju organizery, pudełka i schowki. 

Te proste wskazówki pomogą rodzicom odnaleźć się w nowej rzeczywistości pełnej dziecięcych ciuszków, zabawek i licznych akcesoriów, która będzie im towarzyszyć przez kolejne wspólne lata. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *