potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Dziecko

Jak wybrać najbardziej odpowiednie zabawki dla dzieci?

Branża produktów dla dzieci rozwija się w bardzo szybkim tempie. W sklepach odnaleźć można wiele produktów edukacyjnych zapewniających rozwój określonych umiejętności. Ich wybór powinien być uzależniony od etapu rozwojowego, na którym znajduje się pociecha. Jak wybrać najlepsze zabawki dla dzieci w różnym wieku?

Dzieci w wieku 6-18 miesięcy

Już kilkumiesięczne pociechy mogą korzystać z akcesoriów, które będą pozytywnie wpływały na ich rozwój. Wśród szczególnie polecanych produktów dla niemowląt znajdują się maty edukacyjne. Położone na nich maluchy mają możliwość bezpiecznego eksplorowania interesujących przedmiotów. Ważne, żeby dołączone do maty gadżety posiadały różnorodne kształty i fakturę. Warto wybierać również dedykowane dla wieku dziecka książeczki i zabawki sensoryczne zapewniające różne wrażenia dotykowe.

Rozwój zdolności manualnych jest szczególnie intensywny w okresie 12. miesiąca życia. Dobrymi prezentami dla pociech w tym wieku zaczynają być wszelkiego rodzaju układanki. Drewniane puzzle, układanie piramid z klocków i przekładanki typu „rollercoaster” umożliwiają pociechom ćwiczenie ruchów rękoma i operacji myślowych. Jest to również czas nauki chodzenia, dlatego odpowiednimi zabawkami dla dzieci w tym wieku są chodziki i wózki zapewniające bezpieczne oparcie podczas stawiania pierwszych kroków.

Zabawki dla kilkulatków

Dzieci uczą się poprzez naśladowanie. Wyjątkowo ważna jest więc zabawa w odgrywanie ról. Już dwulatki uczą się roli opiekuna, dlatego warto zadbać o to, żeby mogły opiekować się ulubioną maskotką lub lalką. Z kilkulatkami warto bawić się w gotowanie, dom, sklep, czy lekarza. Odgrywanie ról z zestawami do wspomnianych zabaw umożliwi dziecku naukę zachowania w sytuacjach społecznych. Zabawa w lekarza lub przedszkole pomoże pokonać lęk przed wizytami w tych miejscach. Doskonałymi zabawkami są dopasowane do wieku zestawy umożliwiające przeprowadzanie eksperymentów naukowych. W przypadku kilkulatków należy przywiązywać szczególną wagę do rozwoju kreatywności i zdolności manualnych. Świetnie sprawdzają się tutaj masy plastyczne, akcesoria do malowania, a także puzzle i zestawy drewnianych klocków, które dostępne są na stronie https://ene-due.eu/pol_m_Wg-wieku-274.html. Wspaniałą zabawę całej rodzinie zagwarantują edukacyjne gry planszowe.

Zabawki dla dzieci powinny być dobierane tak, aby wspierały rozwój określonych funkcji poznawczych maluchów. Należy zwracać również uwagę na to, żeby były bezpieczne i posiadały wymagane certyfikaty. Aby nowy przedmiot zainteresował pociechę, powinien posiadać atrakcyjny wygląd. Dobrym pomysłem są akcesoria z wizerunkami przyjaznych postaci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.