potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Dziecko Parenting

Jaką spacerówkę kupić?

Gdy twoje dziecko przyjdzie już na świat, na pewno będziesz chciała mu wszystko pokazać. Zapragniesz zapoznać je jak najszybciej z otoczeniem, by i twój malec mógł podziwiać nierównające się z niczym piękno przyrody. Regularne spacery są nieodłącznym elementem życia matki i dziecka. Prawdopodobnie codziennie będziecie wychodzić na nie przynajmniej kilka razy, a to oznacza, że potrzebna jest wam ta najlepsza spacerówka. Czytając ten artykuł, dowiesz się, jak uniknąć podstawowych błędów na zakupach. A dzięki temu będziesz pewna, że wybierzesz tą idealną dla dziecka spacerówkę, która zachęci je do spędzania czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie przyrody.

Miejsce spaceru

Na samym początku odpowiedz sobie na pytanie, gdzie najczęściej będziecie spacerować. Możliwości są oczywiście różne. Często nie zależy to od ciebie, a po prostu od miejsca, w którym na ten moment mieszkasz. Żyjąc na wsi, raczej zdecydujesz się na spacerowanie po tych cichych okolicach występujących przy lasach, polach i łąkach. Wózek będzie musiał więc sprostać gruntowym, często wyboistym drogom, na których nieraz natkniesz się na spore dziury czy inne przeszkody. W tym przypadku potrzebujesz sprzętu o mocnych i solidnych kółkach. Zupełnie inny typ wózku zadziała natomiast w przypadku spacerowania po miejskich ulicach, czyli gładkich nawierzchniach i równych drogach. Zwróć na to uwagę. Koniecznie dopasuj typ kółek do rodzaju nawierzchni.

Wózek dopasowany do potrzeb

Drugie kryterium wyboru to wiek dziecka. Najlepsza spacerówka musi być dostosowana do potrzeb konkretnego malca. Skoro jednak kupujesz ją po raz pierwszy w życiu (w przeciwnym wypadku nie czytałabyś tego tekstu), zapewne potrzebujesz sprzętu odpowiedniego dla noworodka, w którym będzie on mógł bezpiecznie podziwiać cały świat. Przyda ci się na pewno rozkładane oparcie. Maluchy potrafią zasnąć wszędzie i w każdych okolicznościach, dlatego nawet w trakcie intensywnych spacerów nierzadko zdarzy im się przymknąć oczy na trochę dłużej. Spróbuj też poszukać wózków wyposażonych w specjalne budki odgradzające dziecko od słońca. Promienie słoneczne co prawda wspomogą jego rozwój, ale nie mogą świecić malcowi prosto w oczy, bo byłoby to dla niego niekomfortowe, a mogłoby się zakończyć nawet uszkodzeniem wzroku.

Wiesz już zatem, że najlepsza spacerówka musi być dostosowana do typu dróg, po których najczęściej będziesz się poruszać oraz dopasowana do wieku maluszka. Zwróć też uwagę na jej ogólną konstrukcję. Jeżeli coś od razu wydaje ci się niestabilne, od razu sobie to odpuść i poszukaj czegoś lepszego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *