potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Parenting

Kiedy powiedzieć o ciąży?

Kobieta, która zachodzi w ciążę, najczęściej ma ochotę podzielić się z tą informacją z całym światem. Najczęściej, bo bywają jednak i takie sytuacje, gdy woli tą wielką nowinę zachować wyłącznie dla siebie i nie mówić o niej nawet swojemu partnerowi. To wszystko więc zależy. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, kiedy powiedzieć o ciąży i który termin na to będzie najlepszy. Inaczej zresztą trzeba powiadomić o tym swojego mężczyznę, a inaczej znajomych bądź pracodawcę. Kobieta musi też sama tego chcieć. W przeciwnym wypadku zrobi to wbrew swojej woli, co nie będzie najlepszym wyjściem z sytuacji.

Rozmowa z partnerem

Na pewno jeszcze przed zajściem w ciążę trzeba przeprowadzić przynajmniej kilka rozmów z partnerem. Decyzja o dziecku musi zostać podjęta wspólnie. Kobieta nie może sama sobie stwierdzić, że nagle chce zostać matką – o ile ta myśl pozostanie w jej głowie, nic się nie dzieje, ale specjalne przebijanie prezerwatyw jest czystą głupotą i skrajną nieodpowiedzialnością. Żyjąc z partnerem, trzeba prowadzić to życie partnersko. Dziecko nie jest własnością kobiety, dlatego jeśli chce ona mieć je ze swoim chłopakiem, narzeczonym czy mężem, powinna z nim najpierw o tym porozmawiać. Dopiero gdy wspólnie stwierdzą, że są już gotowi na etap rodzicielstwa, powinni przejść ze słów do czynów. A co dalej? Co ma zrobić kobieta, która dowie się sama, że rzeczywiście już teraz spodziewa się dziecka?

Kiedy powiedzieć o ciąży partnerowi?

Otóż jeżeli była ona planowana, najlepiej porozmawiać z nim od razu. Żadna kobieta raczej nie będzie zresztą z tym zwlekać. Jeżeli tylko ujrzy na swoim teście ciążowym upragnione dwie kreski, zapewne nie będzie mogła oprzeć się pokusie i od razu zatelefonuje do swojego partnera. Bardziej cierpliwe jednostki mogą wstrzymać się na moment z tą informacją, by przygotować dla przyszłego tatusia niezwykłą niespodziankę. W Internecie aż roi się od oryginalnych sposobów na przekazanie tej ważnej informacji. Niektóre kobiety kupują mikroskopijne skarpetki i wręczają je partnerom w opakowaniu, inne wykorzystują test ciążowy i umieszczają go w eleganckim pudełku. Warto też wymyślić swój własny sposób na powiadomienie partnera o ciąży. To kobieta sama dobrze wie, co mogłoby spodobać się przyszłemu tatusiowi.

A kiedy powiedzieć o ciąży partnerowi, jeżeli sama ciąża jest wpadką? W takiej sytuacji kobieta sama musi podjąć decyzję. Najprawdopodobniej dobrze jej zrobi kilka dni spokoju, w których oswoi się z sytuacją i przygotuje do czekającej ją rozmowy – można ją sobie nawet mniej więcej zaplanować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.