potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Dziecko Parenting

Komfort w każdym miejscu.

Dzieci nie lubią monotonni. Siedzenie w domu powoduje, że zaczynają się nudzić. Zbyt długie przebywanie w domu jest również mało edukacyjne. Podróże, nawet te do lokalnego warzywniaka to stymulacja i możliwość poznawania świata. Odgłosy aut, nowi ludzie, widok ptaków, to wszystko składa się na bodźce, które przekładają się na rozwój.

Dostosowanie się do sytuacji

Wiek niemowlęcy rządzi się swoimi prawami, do których my dorośli musimy się dostosować. Chodzi o załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych. Noworodki i niemowlaki nie są nauczone czystości, są całkowicie niesamodzielne i załatwiają się w pieluszkę. Nie jest to problem jeżeli jesteśmy w domu. sprawnie zmieniamy pieluchę i jest po sprawie. Wyjście po zakupy czy do galerii handlowej może rodzić już pewne obawy. O ile z sikaniem pielucha radzi sobie całkiem dobrze, o tyle zrobienie kupy przez dziecko wymaga naszej bezwzględnej interwencji. Najważniejsze powody to nieprzyjemny zapach, którego pielucha nie jest w stanie pochłonąć, odparzenia, które łatwo powstają w kontakcie z fekaliami i dyskomfort jaki odczuwa dziecko. Wymian pieluchy w miejscach publicznych jest często problemem. Nie wszędzie są wydzielone do tego miejsca. Kącik do przewijania staje się jednak coraz popularniejszym rozwiązaniem. W nowo powstałych centrach handlowych, galeriach czy urzędach pamięta się o ich budowie. Kącik nie zajmuje dużo miejsca. Powinien znaleźć się w nim leżak, na którym bezpiecznie położymy malucha. Obowiązkowo musi być tam kosz na śmieci, źródło wody oraz detergenty. Higiena jest kluczowa w zapewnieniu bezpieczeństwa dziecka podczas całej operacji. Ciężko jest sobie wyobrazić sytuację kiedy przewijamy dziecko na oczach innych ludzi a zapach unosi się bez ograniczeń. Byłoby to niekomfortowe rozwiązanie dla nas jak i postronnych osób. Powinno się wspierać inicjatywy budowania kącików do przewijania najmłodszych.

Kącik do przewijania

Każdy urząd, czy sklep wielkopowierzchniowy powinien posiadać takie miejsce. Jest to skuteczne wspieranie rodzin w ich codziennej aktywności. Brak nowoczesnych rozwiązań stanowi dla nich blokadę. Sytuacja kiedy nie możemy zmienić pieluchy wtedy kiedy zachodzi taka potrzeba jest niedopuszczalna. Wielu rodziców chcąc jej uniknąć wychodzi sama lub szuka opieki dla maluchów. Nie jest to dobre rozwiązanie. Dzieci zamknięte w domach pozbawiane są możliwości szybszego poznawania świata. Rodzice mogą czuć się wyobcowani kiedy nie mogą wykonywać pewnych czynności, które do tej pory były częścią ich życia. Pomoc rodzinom to nie tylko świadczenia ale również dobra organizacja i odpowiednia infrastruktura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *