potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Nauka angielskiego online
Dziecko Lifestyle

Nauka angielskiego online?

Mówisz słabo po angielsku i żałujesz, że nie rozpocząłeś nauki jako dziecko? Współcześni 30 latkowi rzadko mieli takie możliwości, gdyż kształtujący się dopiero rynek nie promował tak nauki języków obcych, a język niemiecki był niemal tak samo popularny jak angielski.

Obecnie trendy są zupełnie inne i wszyscy koncentrują swoje siły na dobrym opanowaniu angielskiego. Jest to w pełni zrozumiałe, jest to język globalny występujący w dobrach kultury powszechnej, internecie oraz wykorzystuje się go nawet na co dzień wtrącają wybrane słowa. Dzisiaj dzieci mają dużo więcej możliwości nauki angielskiego od prywatnych korepetycji, przez dedykowane klasy po specjalne platformy do nauki jak novakid. Jak uczą się najmłodsi i na co zwrócić uwagę podczas wyboru formy nauczania dla swojego dziecka?

Jaki sposób nauki angielskie dla dziecka?

Podejście do nauczania dzieci jest zupełnie różne od osoby dorosłej, ale różni się również zależnie od młodzieńczego wieku. Inaczej należy podejść do nauki dziecka w wieku 4 lat a inaczej 10 czy 12 latka. Im młodsze dziecko tym ciężej jest utrzymać jego koncentrację, dlatego warto mieć świadomość, że próby nauczania powinny być krótkimi segmentami, najlepiej w formie zabawy.

Popatrz na siebie, jeżeli uczysz się angielskiego przez aplikację to ona też w pewien sposób przypomina grę, poza specjalnie zaprojektowanym systemem nauczania wprowadza elementy rozrywkowe zachęcające do nauki. W przypadku dzieci, to zabawa jest najważniejsza, nauka stanowi dodatek, dopiero starsze dzieciaki zdają sobie sprawę, że jest to bardzo fajna forma na naukę.

Korzystając z platformy novakid dziecko łączy się przy użyciu komputera, tabletu czy laptopa z nauczycielem, który jest albo lektorem angielskiego albo native speakerem. Nauka angielskiego za najmłodszych lat pozwala dziecku na lepsze poznanie akcentu oraz nie ogranicza go barierą myślenia „a co koledzy i koleżanki pomyślą, jak się pomylę”.

Po pierwsze tutaj jest tylko dziecko i nauczyciel ewentualnie rodzic, a po drugie warto spojrzeć na swój proces nauki i to, że właśnie wstyd często blokuje nas przed rozmową w języku, którego nie znamy. Dzieci tego wstydu jeszcze nie odczuwają, zwłaszcza gdy są młodsze i warto to wykorzystać.

Zajęcia trwają 25 minut i są przepełnione zabawą, nauczyciele korzystając z oprogramowania uczą dziecko od totalnych podstaw do konstruowania zdań. Dzięki nauczaniu przez zabawę dziecko jest w stanie szybko pochłaniać kolejne słówka.

Zapewne zastanawiasz się czy dziecko da radę porozumiewać się z nauczycielem nie mówiącym po polsku, oczywiście że da, gesty mają potężną moc, a już po kilku zajęciach będzie doskonale rozumieć polecenia wydawane przez nauczyciela. Platforma do nauki angielskiego, o której mówimy sprawdziła się w dziesiątkach krajów i obecnie wchodzi na polski rynek. Pierwsza lekcja jest darmowa i warto z niej skorzystać w celu przetestowania czy to rozwiązanie będzie miało sens w przypadku Twojego dziecka.

Indywidualne nauczanie jest zawsze bardziej wartościowe, gdyż nauczyciel jest w stanie w pełni skupić się na jednym uczniu, a dodatkowo ten mówi w języku angielskim przez cały czas, a nie tylko minutę czy dwie podczas całych zajęć.