potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Parenting

Ubrania dla mamy karmiącej

Okres kilku pierwszych miesięcy po urodzeniu dziecka jest ciężki dla większości młodych mam. Kobiety, które zdecydowały się karmić swoje maleństwo piersią, powinny się do tego dobrze przygotować aby nauka przebiegała jak najłagodniej.

Rady w szkole rodzenia

Wiele rad i praktycznych wskazówek można otrzymać w szkole rodzenia. Warto regularnie uczęszczać na zajęcia, gdyż wykwalifikowane położne i pielęgniarki nie tylko uczą jak radzić sobie z bólem w trakcie porodu i tuż po nim, ale podpowiadają również jak przystawiać maleństwo do piersi i właściwie je pielęgnować w pierwszych tygodniach.
Odpowiednia technika odgrywa ogromną rolę, gdyż jedynie prawidłowy sposób karmienia zapewni komfort mamie i dziecku.
Doskonale gdy młoda mama uda się na poradę do pobliskiej poradni laktacyjnej, gdzie panie podpowiedzą jak długo karmić niemowlaka oraz jak w bezpieczny sposób przechowywać odciągnięty pokarm.
Większość kobiet karmi swoje pociechy przez pierwsze sześć miesięcy życia, gdyż pokarm jest wtedy pełnowartościowy, jednak spora ilość mam czas karmienia wydłuża nawet do dwunastego miesiąca.
Gdy młoda mama planuje karmić piersią warto zainwestować w kilka praktycznych akcesoriów, między innymi laktator ręczny bądź elektryczny, nakładki na sutki, maść na poranione brodawki sutkowe a przede wszystkim również w odpowiednią odzież do karmienia, która zapewni komfort w dowolnym miejscu.

Ubrania dla karmiących

Ubrania do karmienia w wielu wzorach i kolorach dostępne są w sklepach znanych sieci odzieżowych, w sklepach z odzieżą ciążową oraz w wielu popularnych sklepach internetowych.
W asortymencie sklepów znaleźć można między innymi koszule do karmienia, sukienki, toby, bluzki oraz swetry. Każdy model odzieży posiada dyskretne napy lub kryte zamki, dzięki czemu mama może w błyskawicznie nakarmić dziecko. W sklepach nie brakuje również eleganckich sukienek na ważne uroczystości, które młodej mamie pozwolą czuć się kobieco i dodadzą pewności siebie.
Warto zapoznać się z ofertą sklepów internetowych, gdyż mają one bogaty asortyment i bardzo przystępne ceny. Każde zamówienie realizowane jest w ciągu kilku dni roboczych i dostarczane do klienta za pośrednictwem wybranej firmy kurierskiej.
Ceny odzieży mieszczą się w przedziale od kilkunastu do kilkuset złotych. Warto wybierać modele wykonane z naturalnych, delikatnych tkanin, które nie podrażnią delikatnej skóry maleństwa.
Oczywiście odzież do karmienia należy prać przy użyciu łagodnych i delikatnych detergentów, które przeznaczone są do prania i płukania ubranek i akcesoriów niemowlęcych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *