potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Dziecko Parenting

Wyprawka dla noworodka – jak ją skompletować?

W pewnym momencie życia u każdej kobiety zaczyna odzywać się instynkt macierzyński. Najczęściej ma to miejsce po ukończeniu dwudziestego roku życia. Świeżo upieczone studentki, zwykle już mężatki, zaczynają marzyć o swoim własnym potomku i koniec końców udaje im się spełnić to największe marzenie. Dziecko już w drodze, dlatego pora przygotować dla niego idealną wyprawkę. Każdy jej element ma za zadanie przyczynić się do prawidłowego rozwoju malca, który rozpoczyna się wraz z dniem jego narodzin.

Zaplanowana wyprawka

Wyprawka dla noworodka to po prostu zestaw przedmiotów, ubranek i innych akcesoriów, które przydadzą się maluszkowi tuż po urodzeniu, w jego pierwszych tygodniach lub miesiącach życia. Należy zająć się jej kompletowaniem znacznie wcześniej niż przed samym porodem. Na samym końcu kobieta nie będzie mieć zresztą na to ani siły, ani czasu. Przed porodem mogą wystąpić u niej bolesne objawy, skurcze czy silne zmęczenie, dlatego aby uniknąć sytuacji, w której wyprawka w ogóle nie zostanie skomplikowana, najlepiej przygotować ją już w czwartym czy piątym miesiącu ciąży. Warto tutaj skorzystać również z bezcennych rad bardziej doświadczonych pań. Każda kobieta, która już rodziła, wie, co powinna zawierać standardowa wyprawka dla malucha. Gotowe listy niezbędnych przedmiotów dla noworodka znajdują się też na wielu stronach internetowych. Wystarczy tam zajrzeć.

Mniej znaczy więcej

Najczęściej wyprawka dla noworodka będzie zawierać dość standardowe przedmioty – przede wszystkim ubranka, podstawowe środki czystości i kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt, kilka zabawek, pieluchy, wózek, kocyki, pościel i inne akcesoria. Nie należy jednak przesadzać z ilością rzeczy. Młodzi rodzice, którzy po raz pierwszy spodziewają się dziecka, bardzo często mają tendencję do wybiegania w przyszłość i kupowania produktów „na potem”. A tego robić nie warto. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak duże będzie dziecko w wieku jednego roku czy nawet tuż po urodzeniu. W każdej chwili po porodzie można będzie zresztą dokupić nowe elementy do wyprawki, gdy tylko okaże się, że o czymś się zapomniało. Nadgorliwość nie jest niczym dobrym. Do przygotowywania wyprawki należy więc podejść z pełnym spokojem.

Wyprawka dla noworodka w pewnym stopniu bywa też kompletowana przez pozostałych członków rodziny. Na pewno każdy z nich będzie chciał wręczyć jakiś prezent maluszkowi tuż po porodzie, dlatego warto wcześniej porozmawiać z bliskimi, a nawet powiedzieć im dokładnie, czego się potrzebuje. To pozwoli uniknąć dublowania prezentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *