potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

zdrowe przekąski dla dzieci
Lifestyle

Zdrowe przekąski dla dzieci

Dieta to bardzo ważny czynnik, który zapewnia odpowiednią figurę, masę, jak również zdrowie. Szczególnie ważnym tematem jest dbanie o jadłospis dzieci. Każdy rodzic powinien dbać o sposób żywienia, jak również pewne towarzyszące temu działaniu rytuały. Wszystkie posiłki powinny być odpowiednio zbilansowane. Porcje wydzielone ze względu na wiek i zapotrzebowanie malucha. Regularne jedzenie pozwoli na spokojne trawienie, jak również odpowiednią pracę układu pokarmowego. A co z przekąskami, które dzieci tak bardzo lubią. Żaden rodzic nie uniknie tematu podjadania. Wszystkie brzdące uwielbiają słodycze i innego rodzaju przekąski. Jednakże dzieci nauczone pewnych zasad, są w stanie zastąpić niezdrowe chrupki, chipsy czy cukierki bardziej wartościowymi smakołykami.

To właśnie rodzice powinni zadbać o ten element diety. Ich zadaniem jest konstruowanie posiłków i przekąsek w sposób zdrowy i z wykorzystaniem zalecanych składników. Z czego powinny być stworzone zdrowe przekąski dla dzieci? Jak je wykonać? Które przepisy z pewnością podbiją podniebienie każdego malucha?
Jedną z bardzo popularnych przekąsek są frytki. Niestety te kupne lub zrobione na głębokim oleju nie są najlepszym pomysłem na dietę dla naszych szkrabów. Jednak czy warto z nich całkowicie rezygnować. Istnieje super alternatywa dla tego rodzaju poczęstunku. Frytki z batatów będą ciekawą odmianą, jednocześnie zdrową przekąską dostarczającą wielu wartości odżywczych. Frytki te warto piec w piekarniku z minimalną ilością oliwy.

Zdrowe przekąski dla dzieci

Jak zachęcić dzieci do jedzenia zdrowych przekąsek


Zdrowe przekąski dla dzieci nie muszą być wcale nudne. Zamiana pewnych składników na ich zdrowsze odpowiedniki z pewnością pozytywnie wpłynie na organizm malucha. Kolejną ciekawą propozycją jest wykonanie chipsów z warzyw. Do tego ciekawego przysmaku można użyć wszelkiego rodzaju produkty. Przyprawione plastry cukinii, jarmuż, plastry marchewki czy buraka odpowiednio zapieczone i wysuszone będą dały się chrupać i odnieść wrażenie spożywania kupnych, często niezbyt zdrowych chipsów.
Kandyzowane, suszone owoce są również idealną alternatywą dla słodkich, zawierających niezliczone ilości cukru słodkości. Jednakże morele, rodzynki czy orzechy z pewnością przyniosą wiele korzyści dla organizmu.
Zdrowe przekąski dla dzieci można również wykonać samemu. Dietetyczne batoniki wykonane ze sprawdzonych i osobiście dobranych składników – bez mąki i tłuszczu – dodadzą energii, jednocześnie nie szkodząc maluchowi. Tak wykonany smakołyk można dopasować do potrzeb oraz preferencji każdego dziecka.

replix.pl