Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko

Dziecko w samolocie

Data publikacji 19 października 2019

Bardzo ciekawym tematem, o którym warto powiedzieć kilka słów jest niewątpliwie dziecko w samolocie. Wspomniany rodzaj zagadnienia można oczywiście rozpatrywać na wielu płaszczyznach oraz mając na względzie wiele aspektów całej sprawy. W treści tego artykułu skupimy się głównie na dwóch kwestiach: po pierwsze, na co musimy zwrócić uwagę jeżeli zabieramy ze sobą dziecko jeżeli wybieramy się na przelot samolotem, a po drugie: jakie plus bądź minusy wiążą się ze spotkaniem dziecka w samolocie będąc pasażerem.

Pierwszy lot samolotem

Skupiając się początkowo na pierwszym aspekcie sprawy, trzeba niewątpliwie wspomnieć o zabraniu pieluch oraz wszystkich potrzebnych artykułów, kiedy planujemy przelot z naszym dzieckiem w foteliku pasażera. Warto pamiętać o tym, że nie możemy zapomnieć praktycznie o niczym, gdyż istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że obsługa samolotu posiada artykuły potrzebne do zajęcia się dzieckiem. Musimy zadbać o to sami i żeby niczego nie zapomnieć, warto sporządzić sobie o wiele wcześniej listę, która będzie zawierała na sztywno wszystkie potrzebne artykuły, które musimy ze sobą zabrać. W drugiej kolejności, trzeba powiedzieć kilka słów na temat bezpieczeństwa naszego dzieciątka. Zabranie odpowiedniego rodzaju kołyski, siedzonka oraz małych pasków asekuracyjnych jest niewątpliwie elementem, o którym trzeba pamiętać. Czy można zatem powiedzieć, że istnieje jeden, najbardziej istotny przedmiot, którego nie możemy zapomnieć, kiedy mamy dziecko w samolocie? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż jest to kwestia o bardzo dużej złożoności i nie każdy wie jak na nie odpowiedzieć. Jeżeli jednak siądziemy sobie spokojnie przed kartką artykułów, które są przydatne przy zajmowaniu się dzieckiem, po dłuższej chwili zastanowienia, bez większego problemu powinniśmy dojść do wniosku, co jest absolutnie niezbędne, a co jest jedynie tylko przydatnym dodatkiem.

Plusy i minusy

Skupiając się teraz na kolejnym aspekcie sprawy, omówimy plusy i minusy bycia pasażerem dziecka w samolocie. Po pierwsze, to co rzuca się od razu w oczy, a raczej w uszy jest hałas, które mały brzdąc może generować w kabinie samolotu. Poziom decybeli osiągany przez młodego delikwenta jest wręcz imponujący, dlatego też szukając miejsca w samolocie, w miarę możliwości lepiej uniknąć miejsca obok śpiewaka operowego. Z drugiej jednak strony, jeżeli dziecko smacznie sobie śpi i się nie wierci, mamy więcej miejsca dla siebie oraz pełny spokój związany z opanowaniem naszego współpasażera. A jak zatem jest z Tobą – lubisz podróżować z dziećmi czy wolałbyś raczej tego unikać?

Redakcja potomek.pl

Nasza redakcja to zespół doświadczonych mam, miłośniczek mody, twórczy w kuchni i entuzjastek rozwoju osobistego, które dzielą się swoimi przepisami, pomysłami na modowe stylizacje oraz wskazówkami dotyczącymi parentingowej mądrości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?