Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle nawilżanie włosów

Jak nawilżyć bardzo suche włosy? O dobrych odżywkach i maskach nawilżających

Data publikacji 25 lipca 2023

Humektanty to składniki nawilżające w kosmetykach, które dostarczają włosom wilgoć. Pomagają nawilżyć pasma i poprawić ich kondycję. Jeśli ich brakuje w codziennej pielęgnacji, pasma stają się suche, matowe, łamliwe. Brak im sprężystości i witalności. Jakich składników szukać w odżywkach i maskach nawilżających, aby szybko nawodnić przesuszone włosy? Czy składniki nawilżające wystarczą, by przywrócić pasmom odpowiedni poziom nawilżenia?

Jaka maska do bardzo suchych włosów? Najlepsze humektanty w maskach nawilżających

  • Kwas hialuronowy – nawilżające maski do włosów z kwasem hialuronowym szybko dostarczą wilgoć wewnątrz włosa. To jeden z najlepszych składników nawilżających stosowanych w kosmetyce, która ma zdolność wiązania wody we włosach i w skórze. Po zastosowaniu maski nałóż na włosy serum, które pozwoli domknąć dostarczoną wilgoć i nie wyparować jej zbyt szybko.
  • Gliceryna – glicerynę można znaleźć w wielu produktach do pielęgnacji włosów, takich jak szampony, odżywki, maski i olejki. Jest to humektant, który przyciąga wilgoć z powietrza i utrzymuje ją w skórze i włosach.
  • Miód – miód jest naturalnym humektantem, który jest bogaty w składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały i aminokwasy. Miód pomoże nawilżyć włosy, zregenerować je i wygładzić.
  • Wyciąg z aloesu – można go nakładać bezpośrednio na włosy lub dodawać do codziennej maski. Świetnie działa jako podkład pod olejowanie, który nawilża włosy i dodatkowo ułatwia zmycie oleju z głowy.
  • Fruktoza – cukier zawarty w owocach działa nawilżająco, dlatego wiele szamponów, masek i odżywek zawiera ekstrakty z mango, papai, bananów itd.
  • Mocznik – nawilża włosy i zmiękcza skórę głowy, pozwalając oczyścić ją z zalegających łusek i martwych komórek naskórka.

Nie tylko składniki nawilżające w maskach, ale też tłuszczowe są ważne

Suche włosy potrzebują nie tylko nawilżenia, ale również wzmocnienia ich funkcji ochronnej. Wymagają więc zastosowania nawilżającej maski do włosów ze składnikami lipidowymi, które tworzą na włosach film chroniący przed czynnikami zewnętrznymi. Taka otoczka domyka łuski i zapobiega odparowywaniu wody z włosa. Świetnie sprawdzają się w tym zadaniu naturalne oleje, na przykład kokosowy, arganowy, rycynowy. Oleje możesz stosować jako osobne produkty do olejowania lub sięgnąć po najlepsze nawilżające maski do włosów suchych, które mają olejki w swoich składach.

Zachować balans – raz maska nawilżająca, raz odbudowująca

Uwaga! Maski nawilżające z gliceryną czy kwasem hialuronowym stosuj 1-2 razy w tygodniu, naprzemiennie z maskami naprawczymi, które pomagają chronić włosy przed uszkodzeniami i nadają im połysk. Doskonale na przykład działa keratyna roślinna, która pomaga wzmocnić włosy i naprawić uszkodzenia. Balans jest potrzebny, ponieważ zbyt wiele składników nawilżających w odżywce czy masce może napuszać włosy. Za dużo keratyny natomiast przeproteinuje włosy. Sięgaj więc po różne maski i odżywki naprzemiennie po każdym umyciu włosy. Nie zapomnij też o stosowaniu serum, które domyka pielęgnację i chroni włosy suche przed czynnikami zewnętrznymi.

Materiał zewnętrzny

Redakcja potomek.pl

Nasza redakcja to zespół doświadczonych mam, miłośniczek mody, twórczy w kuchni i entuzjastek rozwoju osobistego, które dzielą się swoimi przepisami, pomysłami na modowe stylizacje oraz wskazówkami dotyczącymi parentingowej mądrości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?