potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

nosidło ergonomiczne
Lifestyle

Jak dobrać nosidło ergonomiczne?

Małe dzieci potrzebują bliskości i kontaktu z rodzicami. Noszenie jest stałym punktem dnia, pozytywnie wpływa na rozwój najmłodszych. Niestety, rodzice często odczuwają skutki dźwigania, cierpią na bóle kręgosłupa i inne dolegliwości. Dużym ułatwieniem są nosidła, które zapewniają komfort dla rodzica oraz dziecka. Jakie bezpieczne nosidło do noszenia dzieci wybrać? Na co zwrócić uwagę, aby noszenie było wygodne i miało dobry wpływ na kręgosłup dziecka? 

nosidło dla dziecka

Nosidło, nosidełko ergonomiczne dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Wybór nosideł dla dzieci jest duży, ale nie wszystkie dostępne produkty zapewniają bezpieczne noszenie i dbają o dobrą pozycję dziecka. Aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo noworodka, należy wybrać chusty do noszenia  lub nosidła ergonomiczne, cenionych producentów, w których dziecko może przyjąć odpowiednią pozycję, zapewniającą prawidłowy rozwój. Ważna jest również tkanina, z której zostało uszyte nosidło. Materiał musi być trwały, bezpieczny dla wrażliwej skóry, antyalergiczny. Sprawdzi się bawełna, bambus, len, repreve, wełna, które mają większą przewiewność i są oddychające. Można wybrać nosidełko ergonomiczne w różnych kolorach i wzorach, które zachwycą rodziców i sprawią, że używanie nosidełek będzie wyjątkowo przyjemne. Dostępne są różnego typu nosidełka na plecy, brzuch, biodro. Lubiane jest klamrowe nosidełko ergonomiczne, które pozwala na noszenie dziecka z przodu, na plecach a czasami nawet na biodrze, dzięki czemu ramiona, plecy i biodra rodzica nie są obciążone.

nosidła

Dlaczego warto stosować nosidełka ergonomiczne?

Nosidełka to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą bezpiecznie i komfortowo nosić swoje dzieci. To bardzo wygodne rozwiązanie, lubiane przez rodziców i najmłodszych. Dzieci czują się bezpiecznie w ramionach opiekunów, to doskonale wpływa na ich rozwój, maluszki mniej płaczą, czują się odprężone. Noszenie powoduje, że tworzy się wyjątkowa więź między dzieckiem a rodzicem. Opiekunowie mają wolne ręce, mogą spokojnie zrobić zakupy czy załatwić sprawy w urzędzie, to ogromne udogodnienie. Warto również pamiętać, że dobre nosidło odciąża kręgosłup i pozwala na noszenie dziecka bez nadmiernego wysiłku. Nosidła można używać w różnych sytuacjach. Sprawdzą się do stosowania na co dzień, w domu i na spacerze, będą idealne w czasie wakacyjnych wojaży, wypraw górskich lub spacerów brzegiem morza. Nosidła, w przeciwieństwie do wózka, zajmują mało miejsca i można je wszędzie z sobą zabrać.

nosidło

Ergonomiczne nosidełko – cechy

Wybór odpowiedniego nosidła to trudne i odpowiedzialne zadania

nosidło dziecko

Nosidło ergonomiczne powinno być dobrane do wagi i wieku dziecka. Jest to bardzo ważne, ponieważ za duże lub za małe nosidełko może powodować urazy. Inne nosidełko sprawdzi się dla noworodka, inne dla niemowlaka, który już samodzielnie siedzi. Dostępne są także nosidełka regulowane, rosnące razem z dzieckiem.W razie problemów z wyborem najlepiej poradzić się doradcy noszenia dzieci lub doświadczonych sprzedawców, którzy podpowiedzą, jak dobrać nosidełko. Aby ergonomiczne nosidło było bezpieczne, należy zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  • Szeroki panel w nosidle ergonomicznym, dzięki któremu nóżki dziecka są na szerokości pasa opiekuna;
  • Panel nosidła musi otulać uda, pupę i plecy maluszka;
  • Nosidło powinno dawać możliwość swobodnego zgięcia nóżki w kolanie;
  • Dziecko musi przyjmować naturalną pozycję;
  • Panel nosidła musi zakrywać całe plecy niemowlaczka;
  • Panel musi być miękki niczym niewypełniony ani usztywniany.

Dobre, ergonomiczne nosidła to niezwykła wygoda i komfort noszenia dziecka. Warto zapoznać się z ofertą i wybrać model, który spełni oczekiwania, będzie bezpieczny i dopasowany do indywidualnych potrzeb. Aby mieć pewność, że nosidło jest prawidłowe, napisz lub zadzwoń do CarryLove, doradcy noszenia dzieci po specjalistycznych kursach, który pomogą dobrać Ci odpowiednie, komfortowe i bezpieczne nosidełko ergonomiczne.