potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Jak wybrać dziecku odpowiednią perkusję
Lifestyle

Jak wybrać dziecku odpowiednią perkusję?

Perkusja dla dzieci ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Jej cena nie jest zbyt wysoka, biorąc pod uwagę, jak wiele radości może sprawić naszym pociechom. Jeśli jednak nie znamy się na sprzęcie, wówczas wybór może okazać się nieco problematyczny, bowiem rynek muzyczny oferuje wiele różnorodnych instrumentów tego typu. W jakim celu kupować dziecku perkusję? Jak dokonać wyboru optymalnej perkusji dla dziecka? Jeśli jesteś zainteresowany odpowiedziami na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem- z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

W jakim celu kupować dziecku perkusję?

Wielu rodziców może zadawać sobie pytanie, po co tak właściwie kupować dziecku perkusję. Przecież nauka grania jest kosztowna, dodatkowo wymaga poświęcenia stosunkowo dużego okresu czasu. Jest w tym ziarno prawdy, jednakże warto pamiętać, że nasza pociecha nie musi od razu zostać wirtuozem. Początkowo perkusja dla dzieci będzie odpowiedzialna za możliwość wystukiwania rytmu poprzez uderzenia w bębenek. Jest to doskonały prezent, jeśli nasz maluch jest bardzo żywiołowy i lubi być w centrum uwagi. Nie da się ukryć, że muzyka towarzyszy nam niemalże od zawsze. Okazuje się, że uczenie dziecka wstukiwania podstawowych rytmów może w znaczącym stopniu przyczyniać się do wykształcania wrażliwości. Dodatkowo ma to pozytywny wpływ na rozwijanie wyobraźni. Perkusja dla dzieci nauczy wyrażania samego siebie, jednocześnie zminimalizuje występowanie stresu. Dla rozkojarzonych dzieci będzie to szansa na naukę koncentracji, która w przypadku tego instrumentu jest niemalże kluczowa. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że dzieci już od najmłodszych lat odbierają muzykę, dlatego też taki zakup z praktycznego punktu widzenia może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jak dokonać wyboru optymalnej perkusji dla dziecka?

Perkusja dla dzieci to po prostu połączenie kilku instrumentów perkusyjnych. W każdym zestawie powinien znaleźć się bęben basowy i bęben wielki. Dodatkowo nie obędzie się bez werbla- według większości jest to najważniejszy element całego zestawu. Kolejnym instrumentem jest kocioł, czyli rodzaj bębna, który stoi na ziemi. Nie w sposób nie wspomnieć o małych bębenkach, które nazywane są tomami. Hit to dwa talerze na statywie, natomiast ride to talerz pojedynczy, który umożliwia wydanie wysokich dźwięków. Taki zestaw okaże się dla dziecka doskonałą zabawą, która niesie ze sobą pozytywne zjawiska.