Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko

Jak wychować dziecko? – skuteczne porady

Data publikacji 9 września 2019

Nieodzownym elementem egzystencji matek każdej narodowości i wszystkich czasów jest następujący dylemat: co jest najlepsze dla dziecka – niania czy żłobek? Już na wstępie warto powiedzieć, że ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż jest to kwestia o stosunkowo dużej złożoności. Jeżeli jednak wypiętrzymy elementy, które są bardziej istotne niż pozostałe, w aspekcie wychowania młodego obywatela, będziemy w stanie wyklarować swojego rodzaju odpowiedź na nurtujące nas pytanie.

Trudna decyzja

Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie poświęcić czasu dziecku 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, musimy podjąć decyzję, w jaki sposób załatwimy sprawę opieki nad naszym młodzianem. Zarówno po jednej jak i drugiej stronie barykady w aspekcie dylematu niania-żłobek znajdują się pewne superlatywy jak i negatywy. Z tego względu, warto już na wstępie powiedzieć, że dla każdego ostateczny wybór może być zupełnie innym. Mówiąc o niani, niewątpliwie trzeba wspomnieć o tym, że cena usług specjalistki w tej dziedzinie jest naprawdę niemała i ciężko czasami będzie z funduszami na opłacenie takiej Pani. Z drugiej jednak strony, jeżeli jesteśmy w odpowiednio komfortowej sytuacji finansowej, możemy z góry pozwolić sobie na takiego rodzaju usługi, co pozwoli nam na wewnętrzny spokój związany z tym, że dziecko jest w dobrych rękach.

niania czy żłobek

Plusy i minusy

Jeżeli jednak spojrzelibyśmy na aspekt społeczny wychowania naszego dziecka, warto powiedzieć kilka słów na temat tego, że w momencie wyboru niani, nie eksponujemy naszego podopiecznego na środowisko zewnętrzne i inne dzieci, co samo w sobie też ma swoje plusy i minusy, Przykładowo, dzięki temu, że damy nasze dziecko do żłobka, zobaczy ono jak wyglądają inne dzieci, zawiąże nowe znajomości oraz będzie mogło sprawić, że jego grono towarzyskie już od najmłodszych lat będzie czynnie budowane, co w późniejszym rezultacie może zaowocować pięknymi przyjaźniami. Z drugiej jednak strony, trzeba pamiętać o tym, że żłobek to jednocześnie nic innego jak siedlisko chorób, co zwiększa prawdopodobieństwo złapania jakiegoś niedobrego wirusa przez naszego dzieciaka. Patrząc jednak na drugą stronę barykady, warto powiedzieć o tym, że poprzez wczesną ekspozycję na wirusy i zarazki innych dzieci, organizm naszego malucha od najmłodszych lat się uodparnia, co w rezultacie może mieć bardzo pozytywny wpływ na jego zdrowie w dorosłym życiu. Jak widać, dużo trzeba rozważyć przy podejmowaniu decyzji niania czy żłobek. Jeżeli jednak na spokojnie podejdziemy do tej kwestii, prędzej czy później odnajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

mata do zabawy

Redakcja potomek.pl

Nasza redakcja to zespół doświadczonych mam, miłośniczek mody, twórczy w kuchni i entuzjastek rozwoju osobistego, które dzielą się swoimi przepisami, pomysłami na modowe stylizacje oraz wskazówkami dotyczącymi parentingowej mądrości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?