potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

klocki LEGO
Dziecko

Jakie klocki LEGO wybrać na święta?

Chyba każdy z nas miał okazję sięgnąć w dzieciństwie po klocki lego. Długie godziny spędzone na kreatywnej zabawie pozwalały rozbudzać dziecięcą wyobraźnię i stymulować ją do wytwarzania nowych i oryginalnych budowli. Zabawa klockami lego mimo dynamicznie zmieniającego się świata i postępowi technologicznemu nie wyszła z mody. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem!

1. Zestawy lego – uniwersalny pomysł na prezent

2. Jakie klocki lego dla kilkulatka?

Zestawy lego – uniwersalny pomysł na prezent

Klocki lego to przykład podarunku, który powinien ucieszyć zarówno chłopców jak i dziewczynki. Praktyka dowodzi jednak, że takie zestawy jak np. LEGO Minecraft trafią raczej w gust chłopców, szczególnie tych, którym bliska jest survivalowa gra komputerowa Minecraft.

Klocki lego zamek to jedna z propozycji, która powinna zainteresować zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, jak i te starsze.

Z powodzeniem znajdziesz też inne klocki LEGO, nawiązujące motywami do popularnych i legendarnych już gier (Mario). Lego budynki czy lego classic to przykłady zestawów, które powinny trafić w gusta nawet najbardziej wybrednych pociech.

Jakie klocki lego dla kilkulatka?

Podczas zakupów lego dla dziecka warto zwrócić uwagę przede wszystkim na aspekt dotyczący bezpieczeństwa – tym młodszym użytkownikom poleca się takie zestawy jak lego juniors – taki zestaw klocków nie tylko będzie dla nich bardziej interesujący, ale i będzie składać się z większych elementów. Dzięki temu ryzyko połknięcia elementu będzie mocno ograniczone. 

Zestawy klocków lego są na tyle zróżnicowane, że każdy powinien znaleźć odpowiedni wariant dla dziecka w każdym wieku. Warto skorzystać tutaj albo z rekomendacji producenta, albo obsługi sklepu. Prawda jednak jest taka, że nie ma górnej granicy wieku – zarówno te młodsze jak i starsze dzieci mogą świetnie spędzać czas na układaniu klocków – również z dorosłymi! Zabawa z lego star wars może dostarczyć wielu pozytywnych emocji nie tylko dzieciom, ale i rodzicom!

Taka wspólna zabawa pozwala spajać więzi rodzinne i uczyć cierpliwości. Zabawa przy LEGO Friends będzie nie tylko spełniać oczekiwania dotyczące zainteresowań malucha – takie zestawy są wyjątkowo barwne i przykuwające wzrok. Możliwość tworzenia ciekawych i tematycznych budowli (zamek, kawiarnia) sprawiają, że godziny spędzone na zabawie przy lego miną niepostrzeżenie!

Poszczególne zestawy są opracowane z myślą o najmłodszych – warto zatem rozważyć zakup takich klocków lego dla swojej lub zaprzyjaźnionej pociechy.