potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

książki do czytania dla dzieci
Dziecko

Jakie książki do czytania dla dzieci warto wybrać?

Jak powszechnie wiadomo warto czytać książki. Jest to bez wątpienia bardzo ciekawe i wciągające zajęcie. Dla wielu osób przyjemniejszą rzeczą od czytania książek jest już tylko czytanie książek dzieciom. Czytanie książek dzieciom to bardzo dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu. Należy bowiem podkreślić, że czytanie dzieciom wnosi wiele dobrego w ich rozwój. Eksperci zalecają, aby na tę czynność poświęcić, co najmniej 20 minut dziennie.

Jak zachęcić dziecko do czytania?

Czytanie książek niesie za sobą wiele korzyści: rozbudza ciekawość dziecka, stymuluje rozwój jego mózgu, usprawnia pamięć, zapobiega uzależnieniu od mediów, a także rozwija słownictwo i wyobraźnie oraz ma pozytywny wpływ na kształtowanie inteligencji emocjonalnej. Kiedy rodzic czyta dziecku książkę buduje z nim więź emocjonalną. Należy jednak zauważyć, że w życiu każdego rodzica przychodzi też taki czas, w którym pragnie, aby jego dziecko rozpoczęło samodzielną naukę czytania. Jest to bardzo ważny etap w rozwoju dziecka. Jak więc można pomóc mu w nauce czytania? Bardzo istotny jest tutaj odpowiedni dobór książek do nauki czytania. Jakie zatem książki do czytania dla dzieci warto wybrać, aby nasz maluch opanował te niezwykle potrzebną i przydatną umiejętność? Dobrze jest przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby zakupiona przez nas książeczka była właściwie dobrana do poziomu nauki oraz do zainteresowań dziecka. Do książek godnych polecenia do nauki czytania możemy zaliczyć książeczki z serii „Czytam sobie”. Warto podkreślić, że takie książeczki mogą stanowić początek świetnej przygody literackiej.

dzieci

Książki z serii „Czytam sobie” – dlaczego warto je mieć w swoim domu?

Książeczki z serii „Czytam sobie” znakomicie sprawdzają się zarówno w nauce głoskowania, jak i czytania ze zrozumieniem. W przypadku tego typu książeczek bardzo ciekawym rozwiązaniem jest podział na poziomy nauki. Do wyboru mamy trzy poziomy. Książeczki z poziomu pierwszego przeznaczone są dla najmłodszych dzieci. Poprzez przepiękne, barwne ilustracje, dużą czcionkę i niewielki zakres wyrazów (maksymalnie 150-200 słów w książeczce) mają one zachęcić dzieci do czytania i pomóc im w stawianiu pierwszych kroków w tej nauce. Jeżeli zaś chodzi o książeczki z poziomu drugiego to dedykowane są one dla nieco starszych dzieci, które rozpoczęły już naukę czytania. Zawierają one trochę dłuższe i bardziej złożone zdania oraz dialogi. Natomiast docelową grupą książeczek z poziomu trzeciego są dzieci, które opanowały już umiejętność samodzielnego czytania. Książeczki z tego poziomu pozwolą małym czytelnikom rozwijać tę wspaniałą pasję. Co ważne każda książeczka z poziomu trzeciego zawiera alfabetyczny słownik trudnych wyrazów, na które dziecko natrafi podczas czytania danej historii wraz z wyjaśnieniami tych słów. Należy dodać, że książki do czytania dla dzieci z serii „Czytam sobie” to książeczki, wśród których każdy czytelnik znajdzie coś idealnego dla siebie. Takie książeczki doskonale wprowadzają w świat samodzielnego czytania warto, więc ofiarować je swoim dzieciom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.