potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

plecaki szkolne
Dziecko

Jakie plecaki szkolne uczniowie wybierają obecnie? Nowoczesne trendy i rozwiązania

Uczniowie na przestrzeni szkolnych lat zwykle kilkakrotnie zmieniają plecaki do szkoły. Pierwszą klasę standardowo zaczynają z tornistrami we wzory z ulubionych bajek, następnie zamieniając je na plecaki w bardziej stonowanych motywach. Branża akcesoriów do szkoły posiada swoje trendy, które z roku na rok się zmieniają. Jakie plecaki dla dziecka obecnie możemy spotkać na sklepowych półkach? 

Wygodny tornister szkolny na kółkach

Ogromna ilość książek i ciężki plecak to odwieczny problem uczniów. Rozwiązaniem okazały się plecaki z kołkami, które wymiennie można nosić na plecach i ciągnąć po ziemi. Stanowią znaczne odciążenie pleców, a dodatkowo eliminują sytuacje, w których dziecko nosi plecak na jednym ramieniu. Ciągnięcie plecaka za sobą według prowadzonych badań przynosi mniejsze zmiany w postawie niż samo noszenie plecaka z zbyt dużym ciężarem na plecach. Co więcej, plecaki na kółkach dostępne są w różnorodnych wzorach dlatego młodsi uczniowie, którzy są głównymi wielbicielami tego trendu, mogą bez problemu kupić wygodny plecak z preferowanym motywem. 

Świecące plecaki, czyli trend dla młodszych i starszych

Hit, który przyjął się także wśród nastolatków. Plecaki z dodatkiem sprytnie wkomponowanych ledów, które można włączać i wyłączać za pomocą przycisku. Takie plecaki zwykle posiadają kilka trybów, którymi można dostosować kolory i poziom oświetlenia. Ciekawym rozwiązaniem są zastosowane programy ostrzegawcze, a także funkcja ochronna ledów, która pozwala dzieciom być bardziej widocznym na drodze. Tak jak wspominaliśmy, plecaki te pokochali młodsi uczniowie, którzy mogą znaleźć świecące plecaki z w kolorowych, bajkowych motywach, a także młodzież, która głównie stawia na jednokolorowe modele z ledami np. czarny materiał z różnokolorowymi światłami. Takie bagaże to oryginalne plecaki dla chłopaków, którzy często w starszych klasach stawiają tylko na modele jednokolorowe bądź moro. 

plecak

źródło: https://plecaki.com.pl/pl/p/Swiecacy-plecak-mlodziezowy-szkolny-LEDPACK-CoolPack-Joy-L-Powerbank-4000-mAh-B81311/7103

Zestaw szkolny, czyli plecak i wybrane dodatki 

Plecaki szkolne dla dziewczyn nie muszą być nudne, gdy są w zestawie z torbą i nerką. Eleganckie kompozycje są bardzo popularne wśród nastolatek, które mogą dowolnie wymieniać wielkość akcesoriów z ulubionym motywem w zależności od sytuacji.Takie pakiety na sklepowych półkach to zazwyczaj plecak, tornister bądź plecak na kółkach w połączeniu z 2 bądź 3 dodatkami. Podobne zestawy można spotkać z workami, które były odkryciem na rynku kilka lat temu, a na szkolnych korytarzach nadal cieszą się dużym powodzeniem. Są one niejednokrotnie oferowane wraz z plecakiem i piórnikiem. Zestawienia oferowane przez sklepy z reguły są w jednej szacie graficznej, a ich cena jest atrakcyjniejsza niż przy zakupie pojedynczych przedmiotów. W dodatku, który uczeń by nie chciał mieć wszystkie potrzebne akcesoria w wymarzonym motywie. 

Sklepowe oferty kuszą, a sklepy dostarczają coraz to ciekawsze pomysły. Uczniowie mogą znaleźć również zestawy z powerbankami, gwizdkami bezpieczeństwa, bidonami czy też organizerami, o których opowiemy więcej. 

Organizer do plecaka, który potrafi ogarnąć chaos 

Każdy uczeń wie, co oznacza pakowanie plecaka na szybko. Pomocne mogą w tym okazać się organizery, które często są wbudowane w plecaku. W standardowym wyposażeniu znajdziemy przegródki na telefon, klucze, długopisy, laptopa czy dokumenty. Zamówić bądź kupić w zestawie, można również osobne organizery, które można przekładać z plecaka do torebki i na odwrót. Umożliwiają one łatwą segregację najpotrzebniejszych przedmiotów i zeszytów, a każda potrzebna i często przenoszona rzecz ma swoje miejsce, co przyśpiesza proces pakowania plecaka.

Plecaki vintage, czyli powrót starej mody

Plecak typu vintage to tak naprawdę rozwiązanie zarówno do szkoły, jak i na co dzień. Głównie sięgają po niego starsi uczniowie, którzy już zaczynają kreować swój własny niepowtarzalny styl. A w tym właśnie mogą pomóc plecaki jak z dawnych lat. W czym tkwi magia stylu vintage? Te plecaki posiadają skórzane wstawki, które nadają oryginalnego charakteru. Mogą być to ozdobne paski na przodzie bagażu np. do zapinania kieszeń bądź klapa. Często są też są zaprojektowane ze sztruksu czy zamszu, co dodatkowo wyróżnia je w tłumie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *