potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Personalizowane dodatki dla dzieci
Dziecko

Personalizowane dodatki dla dzieci – pomysły i inspiracje

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko miało wszystko, co najlepsze i wyjątkowe. Podczas kompletowania wyprawki dla dziecka i urządzaniu pokoju dziecięcego należy zastanowić się nad każdym szczegółem. Kiedy mamy już wybrane wszystkie podstawowe i niezbędne rzeczy, możemy zastanowić się nad dodatkami. Na pozór są one mniej znaczące, ale w żadnym kąciku dla dziecka nie powinno zabraknąć kolorowych dekoracji. Ciekawym pomysłem jest personalizacja, dzięki której dane akcesoria takie jak pościel dla dzieci będą tworzone z myślą o Twoim maluchu. Zobacz kilka pomysłów i inspiracji na personalizowane dodatki dla dzieci.

Pościele, prześcieradło nieprzemakalne, poduszki i kocyki z imieniem

W sklepach dziecięcych dostępne są pościel dziecięca 140×200, 160×200, bajkowe kołderki, kocyki i poduszki.. Każdy taki produkty musi być wykonany z naturalnych, bezpiecznych materiałów. Niektóre modele mają dodatkową możliwość, wykonania haftu lub nadruku z imieniem dziecka. Takie akcesoria są idealne na prezent albo kiedy chcemy, aby nasza pociecha miała pamiątkę na lata i czuła się wyjątkowo. 

Personalizowane metryczki i plakaty

Na ścianie w pokoju dziecięcym obowiązkowo muszą znaleźć się dziecięce kolorowe motywy, w postaci wzorów, tapet, naklejek albo obrazków. Narodziny dziecka to bardzo wyjątkowy dzień. Jest kilka ciekawych pomysłów, w jaki sposób możemy uwiecznić tę piękną datę. Jako pamiątka oraz dodatek do pokoju dziecięcego, idealnie nadaje się obrazek z imieniem malucha oraz datą jego narodzin. Takie metryczki można stworzyć i przyozdobić samodzielnie albo wybrać gotową w jednym ze sklepów z akcesoriami dla dzieci. 

Kolejnym pomysłem są ramki z masy gipsowej. Ciężko jest nie ulec urokowi małych stópek lub rączek. Dziecko rośnie bardzo szybko. Małe nóżki noworodka możemy uwiecznić w specjalnej masie, bezpiecznej dla skóry. Taka gipsowa forma pozwoli na uwiecznienie pierwszych chwil życia dziecka.

Kolorowe naszywki na ubrania i nie tylko

Dobrym pomysłem są także proste haftowane naszywki, którymi możemy dowolnie udekorować ubranka lub inne materiałowe rzeczy naszych pociech. Takie dodatki można wybrać w różnych wzorach, a także w kształcie imion. Jest to idealnie rozwiązanie, jeżeli mamy starsze dziecko i chcemy oznaczyć wyprawkę do przedszkola lub szkoły. Takie naszywki sprawdzą się przykładowo przy workach, koszulkach, czy plecakach.

Jak przykleić naszywkę?

Niektóre naszywki można przyszyć za pomocą igły i nitki. Jednak wygodniejsze i szybsze w aplikacji są termonaszywki, które jesteśmy w stanie przykleić od materiału za pomocą nagrzanego żelazka. Przyklejanie takich dekoracji trwa zaledwie kilka minut. Czego będziemy potrzebować? Na pewno przyda się żelazko, igła z nitką lub szpilki, kawałek bawełnianej szmatki. 

Przyklejenie termonaszywki w kilku krokach:

  1. Odbezpiecz naszywkę poprzez usunięcie folii.
  2. Wybierz miejsce na materiale i przyszyj naszywkę w dwóch miejscach lub dokładnie pospinaj szpilkami, tak aby naszywka nie przesunęła się podczas przyklejania.
  3. Przełóż ubranie tak, aby miejsce naszywki było ułożone materiałem do góry.
  4. Przyłóż bawełnianą szmatkę i prasuj nagrzanym żelazkiem do 125-145 stopni przez 20-25 sekund. 

Gotowe ubranie z naszywką należy pozostawić na 48 godzin, tak aby klej dobrze zadziałał i nasza dekoracja trzymała się jak najdłużej.

Należy pamiętać, aby naszywki przyklejać na materiały odporne na wysokie temperatury. Aby uniknąć zniszczeń i deformacji, zaleca się wybór naturalnych materiałów, takich jak np. bawełna lub wełna. 

Personalizowane pudełka na zabawki

W pokoju dziecięcym powinno być dużo miejsc na przechowywanie zabawek. Dodatkowym elementem jest kolorowe i ciekawe pudełko na zabawki, na którym może być namalowane lub wygrawerowane imię dziecka. Ładne dekoracyjne pudełko może zachęcić malucha do samodzielnego sprzątania i zabawy.

Imienne girlandy i drewniane litery

Nad łóżeczkiem możemy powiesić także imienne girlandy, dostępne w różnych formach. Natomiast na półce może stanąć drewniany napis. Kolorowe literki będą idealną spersonalizowaną dekoracją do dziecięcego pokoju.

Personalizowane dekoracje – DIY

Wszystkie z powyższych pomysłów na personalizowane dekoracje możemy wykonać samemu w domu. Wystarczy kilka wolnych chwil oraz odrobina kreatywności. Jeżeli chcemy, aby pokój naszego dziecka był niezwykle wyjątkowy, możemy pościel dla dziecka uszyć samodzielnie, wyszywając na niej ręcznie imię malucha. Za pomocą igły i nitki jesteśmy w stanie zrobić małe spersonalizowane naszywki. Kolorowe girlandy również jesteśmy w stanie wykonać samemu. Możemy stworzyć materiałowe literki z wypełnieniem i powiesić je na sznurku. Jeżeli mamy drewnianą skrzynię, możemy kupić bezpieczną farbę i samodzielnie pomalować ją w różne wzory i napisy. 

Kolorowe i ciekawe dodatki do pokoju dziecięcego tworzą nie tylko przytulne wnętrze dla dziecka, ale także mogą być świetną pamiątką. Dodatkowo wykonane samodzielnie, będą idealnym prezentem prosto od serca. Niewątpliwie najlepszą dekoracją będą rysunki i prace plastyczne wykonane własnoręcznie przez nasze dzieci.