Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko

Piżamy dla rodzeństwa – jak wybrać?

Data publikacji 30 kwietnia 2020

Kupowanie piżam dla rodzeństwa jest praktyczne z wielu powodów. Nie trzeba chodzić do sklepu dwa razy, można zaoszczędzić, ubiór pociech wydaje się lepiej przemyślany. Tylko jakie piżamy dla rodzeństwa są właściwe? Na co zwrócić uwagę? Postawić na komplet czy kupić piżamy osobno?

Materiał

Ponieważ mówimy o piżamach dla dzieci, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, jaka tkanina nie zaszkodzi rodzeństwu, nie jaki wzór będzie najlepszy. Dlaczego to takie ważne? Skóra dziecka nie jest jeszcze tak odpordna jak skóra dorosłego. Środki chemiczne tkwiące we włóknach sztucznych piżam mogą dziecku zaszkodzić, a w najgorszym przypadku nawet obojgu. Reakcje alergiczne to nic przyjemnego!

Piżamy dla rodzeństwa powinny być więc uszyte z bezpiecznych, naturalnych materiałów. Dobrym wyborem są bawełna (zwłaszcza organiczna) i bambus. Jeśli żadne z dzieci nie przejawia skłonności do alergii, możesz rozważyć kupno piżam z niewielką domieszką sztucznych materiałów np. 95% bawełna, 5% poliester. Z piżam w całości uszytych ze sztucznych tkanin zrezygnuj całkowicie.

Krój

Wybierając piżamę dla rodzeństwa, warto też zwrócić uwagę na to, czy będzie wygodna. Najlepiej sprawią się te kroje, które nie krępują ruchów, ale też nie podwijają się bez powodu i nie marszczą. W przypadku młodszego rodzeństwa zalecane są komplety ze ściągaczami i gumkami w pasie. Nieco starsze dzieci mogą obejść się bez tym dodatków.

Lepszy zestaw czy piżamy z innego kompletu?

Kupując piżamę dla rodzeństwa, mamy 2 opcje do wyboru. Możemy zdecydować się na zestaw piżam lub dwie piżamy z innego kompletu. Większość rodziców skłania się oczywiście ku pierwszej opcji, bo pociechy ubrane w te same lub podobne ubrania rozczulają. Kilka takich propozycji (zarówno dla rodzeństwa, jak i dla całej rodziny) znajdziesz w MissiSleepy, np. zestaw w zabawne awokado.

Komplety nie są jednak koniecznością. Co więcej, mogą być nawet niewskazane, jeśli dzieciom zależy na indywidualności, bo często bywa przecież, że rodzeństwo nie chce nosić tego samego. Wtedy warto postawić na wysokiej jakości piżamy, które podkreślą odmienność rodzeństwa. A jeśli rodzicom bardzo zależy na zestawu, mogą postawić na dwa inne komplety, ale np. w podobnych kolorach.

Wszystkie modele znajdziesz w internetowym sklepie z bielizną https://missisleepy.pl/bielizna-dziecieca. Nie zapomnij również o rozmowie z dziećmi. Dzięki temu na pewno nie będą rozczarowane. Być może oboje marzą o jakichś konkretnych krojach lub wzorach?

mata do zabawy

Redakcja potomek.pl

Nasza redakcja to zespół doświadczonych mam, miłośniczek mody, twórczy w kuchni i entuzjastek rozwoju osobistego, które dzielą się swoimi przepisami, pomysłami na modowe stylizacje oraz wskazówkami dotyczącymi parentingowej mądrości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?