potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Parenting Zabawki

Prezent dla dwulatka, który bawi i uczy

W życiu każdego malucha jest taka chwila, kiedy to najbliższe mu osoby pragną go obdarować wyjątkowym prezentem. Decydując się na jego zakup, warto wybrać taki który to nie tylko bawi, lecz również uczy. Jaki wybrać prezent dla dwulatka, aby sprawić mu niesamowitą radość?

Zabawki które bawią i uczą

Każde dziecko w wieku dwóch lat powoli staje się samodzielne. Pragnie ono o własnych siłach odkrywać świat i z wielką ciekawością poznaje nowe rzeczy. Dwulatek bardzo chętnie uczy się poprzez zabawę, dlatego też zabawki powinny być dla niego bardzo starannie dobrane. Powinny one nie tylko bawić, lecz również wspomagać jego rozwój, kształtować wyobraźnię oraz rozwój ruchowy. Zatem jakie zabawki najlepiej sprawdzą się jako prezent dla dwuletniego dziecka?

Biorąc pod uwagę prawidłowy rozwój dwuletniego dziecka powinniśmy zawsze dopasować zabawki pod kątem poszerzania zdolności manualnych, ruchowych, muzycznych, rozwijających wyobraźnię oraz uczące logicznego myślenia.

Ruch dziecka, a zakup idealnej zabawki

W życiu każdego dwulatka najważniejszy jest ruch, zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu. Zatem doskonałym pomysłem na prezent z pewnością okaże się jeździk, który to teoretycznie jest przewidziany dla dzieci od pierwszego roku życia, ale to dwulatki potrafią zrobić z niego największy użytek.

Można też pokusić się o zakup rowerka biegowego, hulajnogi czy piłki dzięki której każdy rodzic będzie mógł spędzić ze swoim maluchem niezapomniane chwile na świeżym powietrzu.

Zabawki manualne i muzyczne dla dwulatka

Rączki dwuletniego dziecka są już na tyle skoordynowane, że zaczynają sięgać po kredki, farby i kredy, by kreślić dzięki nim coraz bardziej konkretne kształty. Warto zatem zakupić mu nieduży stolik i farbę tablicową, konstruując z nich pomysłowy kredostolik. Do popularnych zabawek, pobudzających wyobraźnię należy też ciastolina. Domowy kącik artystyczny z pewnością ucieszy każdego malucha.

Z kolei by rozwijać u dwulatka zdolności muzyczne warto zakupić mu instrument klawiszowy tj. bęben czy flecik oraz urządzenie na którym dziecko będzie mogło odtwarzać płyty.

Książeczki, puzzle i gry – idealne dla dwulatka

Dwa lata to idealny wiek, aby rozpocząć przygodę z puzzlami. Zarówno te drewniane, kartonowe jak i piankowe potrafią doskonale nauczyć dziecko dopasowywania kształtów, wzorów oraz kompletowania poszczególnych obrazków.

Dwulatki zwykle są na etapie nauki mowy oraz nazywania poszczególnych zwierząt i kolorów. Można je tego uczyć poprzez użycie ciekawych gier podczas których oglądanie zwierzątek staje się faktem. Mali odkrywcy z pewno pokochają słodkie zwierzątka, a ciekawe gry wciągną ich do długiej, wspólnej zabawy.

Z kolei dopasowane do wieku książeczki czytane dziecku na dobranoc sprawią, że nasza ukochana pociecha będzie chłonąć ciekawe historyjki i dzięki temu rozwijać swą wyobraźnię i inteligencję.

Tory, samochody, domki i lalki

Dzieci w tym wieku mają w sobie zazwyczaj silną potrzebę opiekowania się. Dziewczynki lubią zatem tulić lalkami, wozić je w wózkach,  myć, karmić oraz przewijać. Zakup takiej zabawki z pewnością świetnie przygotuje naszą małą pociechę do bycia w przyszłości troskliwą mamą.

Z kolei chłopcy uwielbiają świat samochodów i pociągów, torów i kolejek, zatem wszystko co jest z nimi związane z pewnością sprawi im niezwykłą radość.

Warto też pokusić się o zakup zestawu kuchennego czy warsztatowego bowiem dzieci w tym wieku uwielbiają odgrywać przeróżne role. Warsztat kuchenny pozwoli każdej dziewczynce wczuć się w rolę mamy i przyrządzać potrawy, a warsztat samochodowy pozwoli każdemu chłopcu wcielić się w rolę prawdziwego mechanika.

Wybór zabawek dla dwulatków jest ogromny, zatem w powodzeniem można wybrać taką, która to sprawi dziecku ogromną radość oraz niezłą frajdę.