Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko

Prezent dla dwulatki

Data publikacji 3 września 2019

Kupowanie prezentów dla dzieci wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Na sklepowych półkach jest bardzo duży wybór, co jeszcze bardziej utrudnia sprawę. W momencie kiedy zastanawiamy się nad upominkiem, myślimy przede wszystkim o tym, aby dziecko było zadowolone i zainteresowało się nową zabawką na dłużej. Często bowiem tak jest, że maluchy mają zabawek bardzo dużo i większością z nich bawią się sporadycznie bądź wcale.

Zabawki interaktywne

W związku z tym, że zabawki i akcesoria dla najmłodszych są obecnie naprawdę drogie, warto przemyśleć każdą decyzję i zanim dokonamy zakupu zainteresować się, czym właściwie obecnie bawią się maluchy. Zastanawiając się jaki prezent dla dwulatki na urodziny, mikołaja czy dzień dziecka, z pewnością warto wziąć pod uwagę zabawki interaktywne. Maluchy bowiem reagują na różnego rodzaju dźwięki, lubią świecące elementy. To także czas, kiedy dzieci zaczynają już główkować i majsterkować, dlatego też sporym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju klocki. W tym wieku doskonale sprawdzą się większe lego, z których można budować niepowtarzalne kompozycje. Są zestawy skierowanie właśnie do dziewczynek, które zawierają domki i krajobrazy pochodzące ze znanych i lubianych bajek. Układanie klocków rozwija wyobraźnię malucha i może stanowić zajęcia na dłuższy czas. Dzieci słyną także z tego, że lubią łączyć ze sobą różnorodne elementy. Właśnie dlatego sporym zainteresowaniem cieszą się również klocki na magnes, które można dowolnie ze sobą łączyć w konstrukcje. Również klocki w kształcie wafli czy drewniane mogą spotkać się z zainteresowaniem.

Uwaga dla dziecka

Chcąc, aby maluch zaciekawił się nową zabawką, należy poświęcić mu nieco czasu i pokazać jak obsługiwać upominek. Warto poświęcić dziecku uwagę i razem z nim ułożyć wieżę czy domek z klocków. Uniwersalnym prezentem dla każdego dziecka są zawsze także maskotki, przede wszystkim te wykonane z przyjemnego materiału, które można przytulać. Dostępne są także te interaktywne maskotki, które wypowiadają pojedyncze słowa. Taką maskotkę przytulankę dziecko może zabrać ze sobą do żłobka bądź przedszkola, a także położyć obok siebie w łóżku. Warto pomyśleć także o zabawkach do kąpieli, ponieważ jak wiadomo, dzieci bardzo często lubią bawić się w wannie i chętnie zabierają ze sobą różne zabawki. W tej kategorii również jest dość duży wybór produktów, można zdecydować się na zwierzątka do przyczepienia na wannę, fontannę czy też kubeczki, które będą pozwalały na przelewanie wody. Taki upominek z pewnością będzie frajdą dla malucha.

Redakcja potomek.pl

Nasza redakcja to zespół doświadczonych mam, miłośniczek mody, twórczy w kuchni i entuzjastek rozwoju osobistego, które dzielą się swoimi przepisami, pomysłami na modowe stylizacje oraz wskazówkami dotyczącymi parentingowej mądrości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?