potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Dziecko Parenting Zabawki

Prezent dla dwulatki

Kupowanie prezentów dla dzieci wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Na sklepowych półkach jest bardzo duży wybór, co jeszcze bardziej utrudnia sprawę. W momencie kiedy zastanawiamy się nad upominkiem, myślimy przede wszystkim o tym, aby dziecko było zadowolone i zainteresowało się nową zabawką na dłużej. Często bowiem tak jest, że maluchy mają zabawek bardzo dużo i większością z nich bawią się sporadycznie bądź wcale.

Zabawki interaktywne

W związku z tym, że zabawki i akcesoria dla najmłodszych są obecnie naprawdę drogie, warto przemyśleć każdą decyzję i zanim dokonamy zakupu zainteresować się, czym właściwie obecnie bawią się maluchy. Zastanawiając się jaki prezent dla dwulatki na urodziny, mikołaja czy dzień dziecka, z pewnością warto wziąć pod uwagę zabawki interaktywne. Maluchy bowiem reagują na różnego rodzaju dźwięki, lubią świecące elementy. To także czas, kiedy dzieci zaczynają już główkować i majsterkować, dlatego też sporym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju klocki. W tym wieku doskonale sprawdzą się większe lego, z których można budować niepowtarzalne kompozycje. Są zestawy skierowanie właśnie do dziewczynek, które zawierają domki i krajobrazy pochodzące ze znanych i lubianych bajek. Układanie klocków rozwija wyobraźnię malucha i może stanowić zajęcia na dłuższy czas. Dzieci słyną także z tego, że lubią łączyć ze sobą różnorodne elementy. Właśnie dlatego sporym zainteresowaniem cieszą się również klocki na magnes, które można dowolnie ze sobą łączyć w konstrukcje. Również klocki w kształcie wafli czy drewniane mogą spotkać się z zainteresowaniem.

Uwaga dla dziecka

Chcąc, aby maluch zaciekawił się nową zabawką, należy poświęcić mu nieco czasu i pokazać jak obsługiwać upominek. Warto poświęcić dziecku uwagę i razem z nim ułożyć wieżę czy domek z klocków. Uniwersalnym prezentem dla każdego dziecka są zawsze także maskotki, przede wszystkim te wykonane z przyjemnego materiału, które można przytulać. Dostępne są także te interaktywne maskotki, które wypowiadają pojedyncze słowa. Taką maskotkę przytulankę dziecko może zabrać ze sobą do żłobka bądź przedszkola, a także położyć obok siebie w łóżku. Warto pomyśleć także o zabawkach do kąpieli, ponieważ jak wiadomo, dzieci bardzo często lubią bawić się w wannie i chętnie zabierają ze sobą różne zabawki. W tej kategorii również jest dość duży wybór produktów, można zdecydować się na zwierzątka do przyczepienia na wannę, fontannę czy też kubeczki, które będą pozwalały na przelewanie wody. Taki upominek z pewnością będzie frajdą dla malucha.