Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko przedszkole

Przedszkole dwujęzyczne – oto dlaczego warto

Data publikacji 4 października 2021

Przedszkola dwujęzyczne to coraz popularniejsza placówka na mapach naszych miast. Tego rodzaju placówki powoli ale skutecznie wypierają przedszkola tradycyjne. Mimo coraz większej popularności, wielu rodziców nie jest pewnych zasadności uczenia przedszkolaków obcego jeżyka od lat najmłodszych, uważając, że to czas aby dziecko mogło się bawić.

Przedszkole SUNNY KIDS ACADEMY Kielce odpowiada na 3 najpopularniejsze wśród rodziców pytania, i podkreśla swoją receptę na sukces nauki języka u dzieci: „Bawmy się zatem językiem obcym! ?”,

Czy warto zapisać dziecko do przedszkola dwujęzycznego?

Przedszkole dwujęzyczne nie czerpie metod z tradycyjnych form uczenia języków obcych jakie są stosowane w szkołach ponadpodstawowych czy językowych. Kluczem jest zapewnienie dzieciom codziennego kontaktu z językiem obcym podczas zabawy i rutynowego spędzania czasu, co zapewnia jego przyswajanie w sposób naturalny.

Poprzez gry, zabawy i pomoce dydaktyczne, dzieci z grupy dwujęzykowej szybko zaczynają rozpoznawać i reagować na nazwy przedmiotów w języku obcym. Wczesne rozpoczęcie nauki drugiego języka, tu – już w przedszkolu z drugim językiem, kształtuje chęci poznawcze, w tym pozytywny stosunek do innych obcych języków i odmiennych kultur.

przedszkole dwujęzyczne


Czy przedszkole dwujęzyczne faktycznie nauczy języka?

Wiek przedszkolny jest okresem dynamicznego rozwoju języka ojczystego u dzieci. Nasi najmłodsi zyskują wtedy pełną kontrolę nad wymową i składnią. Poznają synonimy, stosują coraz szersze słownictwo czerpiąc z tego olbrzymią frajdę (Znamy te tysiące pytań dziennie, prawda?)

Proces ten kończy się mniej więcej w 8 roku życia, a dzieci wykorzystują go naturalne. Są to wrodzone zdolności uczenia się języka podczas komunikacji z innymi ludźmi i dokładnie te same zdolności dzieci wykorzystują podczas nauki języka obcego w tym samym czasie, warunkiem musi być stały kontakt z tymże językiem.

Dzieci naśladują dorosłych, i uczą się wszystkiego na podstawie wzorców ich zachowań. W przedszkolu językowym, dzieci mają możliwość naśladowania wypowiedzi dorosłych w obcym języku i aktywnego uczestnictwa w samym porozumiewaniu się.

Zobacz na przykładzie, w Kieleckim przedszkolu Sunny Kids Academy: https://sunnykidsacademy.pl/category/przedszkole-ul-klonowa/

Czy dziecku spodoba się przedszkole językowe?

Język obcy w przedszkolu, a właściwie zajęcia z nim związane, zawsze powinny odbywać się w formie zabawy, dlatego należy wprowadzać jak najwięcej piosenek, rymowanek, wierszyków oraz zabaw ruchowych. Zwłaszcza tych które dzieci kochają, i w tym czasie wprowadzać próby komunikacji w drugim języku.

Ważne jest, by każde dziecko z grupy językowej wzięło czynny udział w zajęciach. Jeśli powtarzamy za nauczycielem – to najpierw chóralnie, następnie indywidualnie, a każde z nich w odpowiednim dla siebie czasie. Pamiętajmy – to jest zabawa a nie przymus, na każdym etapie nauki. Nowe słownictwo zawsze należy wypowiadać wyraźnie i powoli, a następnie przyspieszać tempo do naturalnego, swobodnego mówienia.

Przedszkole dwujęzyczne – obcy język jest narzędziem rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i poznawczego, a wiele badań dowodzi, że odpowiednio poprowadzona nauka języka dodatkowego w wieku przedszkolnym, ma w każdym aspekcie pozytywny wpływ na rozwój innych sprawności intelektualnych dziecka.

przedszkole dla dzieci

Autorem artykułu jest Przedszkole SUNNY KIDS ACADEMY Kielce.
Przedszkole dwujęzyczne kreatywnych umysłów 🙂

Redakcja potomek.pl

Nasza redakcja to zespół doświadczonych mam, miłośniczek mody, twórczy w kuchni i entuzjastek rozwoju osobistego, które dzielą się swoimi przepisami, pomysłami na modowe stylizacje oraz wskazówkami dotyczącymi parentingowej mądrości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?