potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Parenting

Test ciążowy – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć

Test ciążowy to pierwsza informacja, jaką możemy uzyskać na temat ciąży. Korzystają z niego miliony kobiet na całym świecie. Większość z nich wie ogólnie, do czego służy i na jakiej zasadzie działa. Jednak często dochodzi do sytuacji, w których wiedzy na temat testów ciążowych brakuje. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tymi kwestiami. Jednak warto dowiedzieć się więcej, aby pewnego dnia nie wiedzieć, jak postąpić. Oto wszystko, co powinnaś wiedzieć o testach ciążowych!

Czy test ciążowy może się mylić?

Zacznijmy od kwestii, która z pewnością trapi najwięcej kobiet. Czy test ciążowy może się mylić? Odpowiedź brzmi – tak! Ale tylko w określonych sytuacjach. Test może błędnie powiedzieć nam, że jesteśmy w ciąży, jeśli bierzemy leki antydepresyjne, przy chorobie nerek lub tarczycy lub przy stosowaniu na stałe leków hormonalnych. Test może być także błędnie negatywny. Wyniki niezgodne z prawdą mogą być także przyczyną wady fabrycznej. Przeterminowany test ciążowy także może pokazać nam błędny wynik.

Termin przeprowadzenia testu – kiedy sprawdzić, czy jest się w ciąży?

To, kiedy wykonamy test ciążowy, także ma wpływ na jego wiarygodność. Termin przeprowadzenia testu można ustalić na dwa sposoby. Negatywny test ciążowy wyjdzie nam przy bardzo wczesnej ciąży, gdyż ciężko jest ją wykryć. Dlatego powinniśmy to sprawdzić dopiero po minimum 10 dniach od stosunku. Można także przyjąć zasadę, że wykonujemy test przy spóźniającej się miesiączce o minimum tydzień. Po takim czasie test powinien być jak najbardziej wiarygodny. Oczywiście jeśli nie wpływają na niego żadne wymienione wcześniej czynniki. 

Pozytywny test ciążowy – czy może się mylić?

Największa zagwozdką dla wielu kobiet jest to, czy pozytywny wynik testu może być błędny? Zawsze w przypadku, gdy otrzymujemy taki wynik powinniśmy udać się do lekarza, aby go potwierdzić. Testy domowe są bardzo wiarygodne, ale to lekarz ostatecznie potwierdza ciążę.  

Rodzaje testów ciążowych

Domowe testy ciążowe dzielą się na trzy rodzaje. Pierwszy z nich to testy płytkowe. Za pomocą pipety nanosi się na płytkę krople moczu. Drugi rodzaj to testy strumieniowe. Końcówkę testu trzyma się pod strumieniem moczu przez określony czas. Ostatni rodzaj to testy paskowe. Pasek zanurza się w pojemniczku z moczem. Rodzaje testów ciążowych nie wpływają na ich wiarygodność. Praktycznie wszystkie są tak samo skuteczne. Możemy więc wybrać to, co akurat jest dostępne, lub to, co będzie dla nas najwygodniejsze. 

Testy ciążowe – możesz im zaufać

To już wszystko, co powinnaś wiedzieć o domowych testach ciążowych. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wszelkie wątpliwości. Testy ciążowe są naprawdę pożyteczną rzeczą, która ułatwia życie od wielu lat. Możesz jej zaufać, jeśli będziesz się kierować naszym artykułem! Są one proste w użyciu, nie ma czym się stresować. Jeśli więc chcesz się dowiedzieć, czy jesteś w ciąży, kup test w aptece! 

Zobacz więcej na mlodamamo.pl