potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

jak szybko sprzedać dom
Lifestyle

Trzy porady, jak szybko sprzedać dom – praktyczne wskazówki na 2023 rok

Trzy porady, jak szybko sprzedać dom

Jeśli chodzi o sprzedaż domu – to im szybciej, tym lepiej. Im dłużej dom jest na rynku, tym większe prawdopodobieństwo uzyskania niższej oferty. Na szczycie aspektu strategicznego, szybka sprzedaż może być koniecznością, ponieważ jesteś w trakcie rozwodu, jeden z członków rodziny w chory, lub oczekujecie potomstwa. Czasami życie wysyła Cię w poszukiwaniu najszybszego sposobu na sprzedaż domu. Tak więc, oto nasze 3 najlepsze wskazówki, jak szybko sprzedać dom.

Porada 1 – Wyceń nieruchomość dobrze od początku

Sprzedawcy często myślą, że powinni ustalić wysoką cenę, a następnie obniżyć ją później, jeśli dom nie sprzeda się od razu. Niestety może to spowodować sprzedaż domu po niższej cenie. Pierwsze 30 dni twój dom na rynku jest zawsze najlepszą okazją. Jeśli cena jest zbyt wysoka, Twój dom po prostu będzie tylko oglądany. W rezultacie, wielu nabywców i ich agentów pozostanie z dala, zakładając, że jesteś niechętny do negocjacji.

Sprzedajesz dom ? sprawdź ile kosztują domy w Niemczech , Francji cz Anglii

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby szybko sprzedać swój dom jest wynająć agenta nieruchomości. On określi w realny sposób zakres cen Twojego domu, na podstawie ostatnich sprzedaży podobnych nieruchomości w Twojej okolicy (aka „comps”). Jeśli jesteś konkurencyjny ze swoją ceną, przyciągniesz uwagę kupujących. Ponadto, im większe zainteresowanie ze strony kupujących, tym większy potencjał ofert. 

Porada 2 – Czyszczenie, odgruzowywanie i usuwanie zbędnych elementów

Im mniej rzeczy masz w domu, tym dom wygląda na większy. Przed zrobieniem zdjęć ofertowych zalecamy usunięcie zbędnych rzeczy. Obejmuje to bibeloty, zabawki dzieci i dodatkowe meble. Przejdź przez każdy pokój i przyjmij minimalistyczne podejście. Jeśli nie jesteś pewien co usunąć z kadr, zrób zdjęcia pokoi w telefonie w ten sposób będzie można zobaczyć zbędne rzeczy.

Polecamy zdjąć zdjęcia rodzinne, przedmioty religijne i plakaty polityczne, aby potencjalni nabywcy mogli  wyobrazić sobie siebie i ICH rodzinę w tym domu. Dobrym pomysłem może być również wynajęcie profesjonalnego serwisu sprzątającego, który zapewni Twojemu domowi czystość. Kupujący nie będzie w stanie oprzeć się domowi, który jest czysty, wolny od bałaganu i pachnący bardzo neutralnie.

Wskazówka 3 – Uczyń nieruchomość łatwą do pokazania

Bycie elastycznym w czasie  daje wszystkim kupującym możliwość zwiedzania domu. To zwiększa szanse, że Twój dom będzie sprzedany szybko! Powinieneś być gotowy na potencjalnych nabywców o każdej porze czy to wcześnie rano, w nocy, czy w  weekendy. Ponadto, jeśli masz dzieci musisz mieć plan działania przygotowaną torbę  i  samochód  aby w każdej minucie móc opuścić dom gdy Twój agent przybędzie z potencjalnymi nabywcami.

Opuszczenie domu podczas pokazu jest uprzejmością. Pozwala kupującym omówić plusy i minusy domu. Zawsze należy pamiętać, aby zostawić dom w najlepszym możliwym stanie pokazowym. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze!

Artykuł sponsorowany