Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko

Wygraj z kacem – sposoby na kaca

Data publikacji 3 września 2020

Imprezy w doborowym towarzystwie to coś, co potrafi ucieszyć niejedną osobę. Często łączą się one z piciem alkoholu. Nawet odpowiedzialne osoby, które zawsze pilnują ilości wypitych drinków, czasem się zapominają. Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. To samo tyczy się alkoholu. Każdy, kto z nim przesadził wie, czym to się kończy. Kac przychodzi nagle i potrafi naprawdę zrujnować dzień. Nadmierna ilość alkoholu zawsze nas ukaże. Jak ulżyć sobie następnego poranka po imprezie, aby stanąć na nogi? Jakie są sposoby na kaca?

 Domowe sposoby na kaca

Kac to wynik wypłukania z organizmu glukozy i elektrolitów, a także duże odwodnienie. Alkohol nie ma pozytywnego wpływu na nasze ciało i umysł. Domowe sposoby na kaca obejmują wszelkie mieszaniny składników odżywczych i minerałów, które mają przywrócić organizmowi siły. Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów na kaca jest wypicie soku z kiszonej kapusty. Dlaczego? Napój ten zawiera dużą ilość witaminy C oraz B, a także składniki odżywcze takie jak potas, wapno i żelazo. Kiszona kapusta zawiera także bakterie probiotyczne, które odbudowują florę jelit i wspomagają regenerację po spożytym alkoholu.

 Profesjonalne sposoby na kaca – gdy wszystko zawodzi

Czasem domowe sposoby nie pomagają. Gdy naprawdę przesadzimy z alkoholem potrzebne nam jest pogotowie kacowe Gdańsk. Czym to tak właściwie jest? Pogotowie kacowe przyjeżdża prosto do Twojego domu, aby zniszczyć objawy towarzyszące kacowi. Robią to za pomocą wlewów dożylnych z kroplówek. Jeśli jednorazowo zdarzyło nam się nadużyć alkoholu, już jedna terapia będzie skuteczna. Kroplówki są także używane w przerywaniu ciągu alkoholowego, jednak wtedy potrzeba ich znacznie więcej. Ich skuteczność jest uzależniona od ilości spożywanego alkoholu oraz od predyspozycji i podatności danej osoby.

 Co zawierają kroplówki na odtrucie alkoholowe?

Kroplówki zawierają przede wszystkim elektrolity i glukozę. Mogą także mieć dodatkowe składniki mineralne i witaminy. Najczęściej jest to witamina C, witamina B, magnez, potas itp. Zwykle firmy proponują gotowe mieszanki w kroplówce, ale można je także ustalić indywidualnie. W zależności od ilości składników odżywczych wlewy dożylne mają różne ceny. Im jest ich więcej, tym droższa kroplówka. Mają one też rożną pojemność. Od 500ml do nawet 1500ml.

Pozbądź się kaca i miej nauczkę na przyszłość!

Najlepszym sposobem na kaca jest rozważne spożywanie alkohol. Najlepiej ograniczyć go do minimum, jeśli nie umiemy nad sobą zapanować w trakcie picia. Alkohol szkodzi zdrowiu, zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu. Powoduje duże uszczerbki w naszym organizmie oraz doprowadza do uzależnienia. Lepiej dmuchać na zimne i nie pozwolić na doprowadzenie się do złego stanu. Unikaj alkoholu. Bez niego także da się dobrze bawić! A na drugi dzień na pewno nie będziesz miał kaca! Pamiętaj o tym, gdy następnym razem będziesz szedł na imprezę. Spróbuj raz bawić się bez alkoholu i zobacz, co robi on z innymi ludźmi. Z pewnością zrozumiesz, że to nie jest coś dobrego.

mata do zabawy

Redakcja potomek.pl

Nasza redakcja to zespół doświadczonych mam, miłośniczek mody, twórczy w kuchni i entuzjastek rozwoju osobistego, które dzielą się swoimi przepisami, pomysłami na modowe stylizacje oraz wskazówkami dotyczącymi parentingowej mądrości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?