Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko

Wyprawka dla niemowlaka

Data publikacji 27 października 2019

Szykowanie wyprawki dla niemowlaka to coś fascynującego, co niekiedy może nas zdziwić, a niekiedy przyprawić nawet o ból głowy. Niezależnie od tego wszystkiego – wyprawka dla takiego malucha jest absolutną koniecznością, ponieważ małe dziecko wymaga pewnych rzeczy wokół siebie. Dzięki temu będziemy mogli zadbać chociażby o jego bezpieczeństwo lub zdrowie.

Przydatne gadżety

Pierwszą taką rzeczą jest na pewno ochraniacz do łóżeczka dla dziecko. Jeżeli nie chcemy, aby nasz maluszek obijał się główką o szczebelki. Jeżeli nie chcemy, aby w pierwszych miesiącach życia nasze dziecko zaplątało nóżki lub rączki pomiędzy szczebelki, to taki ochraniacz w formie tradycyjnej lub nowoczesnej powinien znaleźć się w łóżeczku. Drugą taką rzeczą jest karuzela, którą można mieć, aczkolwiek nie jest ona jakąś koniecznością. W tym temacie trzeba przyznać jest wiele teorii. Zdecydowana większość dzieci lubi te spokojne melodyjki, jakie można znaleźć w pozytywce karuzeli. Do tego maluszki uwielbiają patrzeć na maskotki, jakie będą przesuwać się nad ich głowami. Pomaga to uspokoić się i na dodatek jeszcze dziecko może zasnąć przy takich spokojnych melodyjkach.

Przydatne przedmioty

Innym gadżetem jaki przydać się może przy niemowlaku jest odciągacz pokarmu. Jest to produkt, który przydaje się wielu mamom. Nie każda używa go często, jednak zdecydowana większość mam sięga po taki laktator, dzięki czemu zawsze mogą odciągnąć pokarm dla maluszka. Kiedy może taki odciągacz się przydać? Jak to się mówi mama „nie zna dnia, ani godziny” kiedy taki pokarm z piersi będzie potrzebny. Przykład? Młoda mama idzie na imprezę, gdzie pozwoli sobie na wypicie lampki szampana. Alkohol przedostanie się do mleka dziecka w piersi i dopiero po około dwóch dniach (według lekarzy) młoda mama będzie mogła karmić dziecko mlekiem z piersi. Wcześniej nie może. W tym momencie, przed imprezą mama może odciągnąć odpowiednią ilość pokarmu, która starczy jej na dwa dni. Inne gadżety dla niemowlaka jakie mogą okazać się przydatne, to krzesełko z pałąkiem do zabawy. Każda mama często potrzebuje dwóch rąk wolnych. W takim momencie przydaje się leżaczek – krzesełko, gdzie przy pomocy pasów będzie można posadzić dziecko, które chętnie zajmie się odpowiednimi zabawkami na pałąku. Do tego taki leżaczek może mieć wibracje, które również często uspokajają malucha nakłaniając do snu. Wśród innych gadżetów znaleźć można także termometr na podczerwień, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy dziecko nam się rozchoruje. Inne gadżety ro również gryzaki i grzechotki, którymi dziecko będzie mogło się bawić.

mata do zabawy

Redakcja potomek.pl

Nasza redakcja to zespół doświadczonych mam, miłośniczek mody, twórczy w kuchni i entuzjastek rozwoju osobistego, które dzielą się swoimi przepisami, pomysłami na modowe stylizacje oraz wskazówkami dotyczącymi parentingowej mądrości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?