Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko Zabawki dla dzieci

Zabawki dla dzieci — Jakie zabawki dla 2-latka? Doradzamy! 

Data publikacji 30 czerwca 2023

Bezpieczeństwo jest priorytetem w wyborze zabawek dla dzieci. Zanim wręczymy dziecku zabawkę musimy mieć pewność, że jest ona bezpieczna, wykonana z nietoksycznych materiałów i odpowiednio dostosowane do wieku malucha. Sprawdź naszą pełną inspiracji, ponadczasowych oraz bezpiecznych zabawek dla dzieci!  

Zabawki dla dzieci — wybór zabawek dla 2-latka 

Małe dzieci w wieku 2 lat w ciągu drugiego roku swojego życia nabrały już podstawowej samodzielności ruchowej, jednak dobór zabawek powinien być bardzo ostrożny. Warto sięgać po zabawki dla dzieci, które będą wspierać intensywny rozwój motoryki 2-latków oraz ich rozwój intelektualny. Ostrożny wybór zabawek dla dwu latka wynika z tego, że dziecko potrafi się już samo poruszać, chwytać i jest ciekawe świata. Wciąż jednak nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw, wciąż próbuje smakować różnych przedmiotów, a małe elementy z niedostosowanych do wieku dziecka zabawek mogą spowodować problemy i być zagrożeniem dla zdrowia i życia 2-latka. Wybierając zabawki powinniśmy zawsze kierować się zaleceniami producenta zawartymi na opakowaniach. Zalecane jest, by wybrać producentów znanych, sprawdzonych i certyfikowanych, by mieć pewność, ze które przedmioty dajemy dziecku są bezpieczne. 

Jakie zabawki dla dzieci wybrać? 

Wybór zabawek jest ogromny. Zakupy powinniśmy zacząć od przedziału wiekowego. W tej kategorii niezależnie od tego czy zakupy robimy online, czy stacjonarnie, możemy rozejrzeć się za odpowiednią zabawką. Warto brać pod uwagę to, co dana zabawka ma na celu poza bawieniem dziecka. Zwykle zabawki dla 2-latków są nastawione na wzmocnienie i rozwój motoryki oraz koordynacji wzrokowo-słuchowej. Dopasowane do wieku jest ważne nie tylko ze względu na to, by dziecko podczas zabawy było bezpieczne, ale również po to, by zabawka wspierała dziecko na konkretnym etapie rozwojowym. Dzięki takim zabawkom mały człowiek na okazję się rozwijać i wzmacniać swoje zdolności. To kryterium, które warto brać pod uwagę wybierając zabawkę. 

Ponadczasowe zabawki dla dzieci w wieku 2 lat 

Jest kilka zabawek, które nie wychodzą z mody i wciąż są atrakcyjna propozycją, która wspiera rozwój malucha w danym wieku. Możemy spotkać się z unowocześnieniami i większą świadomością w trosce o odpowiedni dobór materiałów do zabawek dla dzieci niż kiedyś.  

  • Klocki — Klocki drewniane to ponadczasowa zabawka, która wciąż jest i pewnie jeszcze długi czas będzie atrakcyjną propozycją dla 2-laktów. Dlaczego? Klocki doskonale stymulują rozwój koordynacji wzrokowej i motorycznej dziecka. Pamiętajmy o wyborze klocków dla dzieci w wieku 2 lat — elementy będą duże bez ryzyka połknięcia. Ciekawa propozycją są również klocki sensoryczne, miękkie. Różnorodne faktury i kolory dostarczają stymulacji i są ciekawe dla dzieci w tym wieku.  
  • Przytulanki — Każdy z nas miał przytulanki, dzieci je uwielbiają, są ciekawe sensorycznie i można wokół nich tworzyć własna opowieść. Dzieci lubią przyjemne maskotki i przytulanki, a my musimy pamiętać, by dla 2-latka wybrać stosowną zabawkę tego typu.  
  • Lalki — Lalki uczą dzieci empatii i przybliża takie wartości jak relacje z innymi ludźmi, zasady współistnienia, czy po prostu rodzina. Dzięki lalkom takim jak np. Miniland dziecko uczy się różnic w budowie ciała, czy kolorze skóry. Lalka to ponadczasowa zabawka, która nigdy się nie znudzi. 

Redakcja potomek.pl

Nasza redakcja to zespół doświadczonych mam, miłośniczek mody, twórczy w kuchni i entuzjastek rozwoju osobistego, które dzielą się swoimi przepisami, pomysłami na modowe stylizacje oraz wskazówkami dotyczącymi parentingowej mądrości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?