potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Parenting

Zadbana mama – jak dbać o siebie będąc mamą

W dzisiejszych czasach coraz bardziej modnym staje się szeroko pojęte być FIT. Tego rodzaju trend, można powiedzieć, że jest jak najbardziej pozytywny, gdyż w rezultacie powoduje większe skupienie uwagi przez społeczeństwo na zdrowie oraz optymalizację życia codziennego. Idąc dalej w tym temacie, ciekawym zagadnieniem, o którym warto powiedzieć kilka słów, są niewątpliwie zadbane mamy. Pod tym pojęciem kryje się naprawdę dużo i ciężko byłoby streścić w jednym zdaniu.

Nie tylko FIT

Jeżeli jednak mielibyśmy skupić się na kluczowych aspektach frazy „zadbana mama”, niewątpliwie należałoby powiedzieć zarówno kilka słów o modzie jak i diecie oraz odpowiednim treningu. Główną przesłanką, która idzie za wspomnianym pojęciem jest to, że opieka nad dzieckiem nie jest żadną wymówką w kontekście dbania o siebie. Z tego względu, w obecnych czasach coraz większy nacisk jest kładziony na tworzeniu miejsc do treningu przeznaczonych specjalnie dla mam, optymalizacja diet treningowych dla kobiet karmiących piersią oraz wiele innych. Jeżeli spojrzymy na tego rodzaju tendencję, mogłoby się wydawać, że taki tok postępowania musiałby od danej osoby wymagać nadludzkich sił. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że najbardziej istotnym aspektem całej sprawy, jest niewątpliwie skupienie się na odpowiednim planowaniu swojego czasu oraz opieki nad dzieckiem, żeby w odpowiedni sposób stworzyć swojego rodzaju okna czasowe, dające możliwości zrobienia dobrego treningu oraz zastanowienia się nad swoją dietą. Jeżeli zatem dana Pani posiada w sobie chęć zadbania o siebie, i jest wystarczająco dobrze zorganizowania, nie ma najmniejszych przeciwwskazań ku temu, żeby zasłużyła na miano: „zadbana mama”.

Zadbana mama

Dobór ćwiczeń

Przy opowiadaniu o treningu dla młodych mam, warto pamiętać o tym, że dobór ćwiczeń powinien być odpowiedni i jak najbardziej mieć charakter funkcjonalny. Z tego względu, ćwiczenia, które dają większą siłę przy egzekucji ruchów dnia codziennego będą zdecydowanie najlepsze. Rezultatem wykonywania tego typu treningu, jest między innymi poczucie większej siły witalnej każdego dnia, co jest bardzo dużym plusem, który oprócz tego, że polepsza nasz wygląd to dodatkowo wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne. Istotnym aspektem bycia zadbanym ogólnie człowiekiem, nie tylko mamą, jest wnikliwe patrzenie na swój talerz i analiza produktów, które jemy na co dzień. Powiedzenie „jesteś tym co jesz” powstało już dawno temu i niewątpliwie zawiera w sobie wielką prawdę, której nie wolno bagatelizować. Podsumowując, jeżeli chcesz zostać zadbaną mamą, zaplanuj dobrze swój czas, a wszystko jest możliwe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *