potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

komunia
Lifestyle

Zaproszenia komunijne – co warto o nich wiedzieć?

Pierwsza komunia jest ważnym dniem w życiu każdego młodego człowieka. Wiele dzieci oczekuje, że dzień ten będzie dla nich wyjątkowy. Oprócz wymiaru religijnego, uroczystości związane z tym wydarzeniem obejmują zwyczajowe przyjęcie. Nieodzownym jego atrybutem są zaproszenia komunijne.

Zaproszenia komunijne – podstawowe informacje

Zaproszenia komunijne są niezwykle istotnym elementem tego święta. Specjalistyczne firmy, zajmujące się ich drukiem, oferują wielką różnorodność wzorów tego typu kart. Dzięki temu możliwe jest wybranie odpowiedniego modelu, uwzględniającego indywidualne preferencje osoby zapraszającej.

Oczywistym celem, jaki przyświeca stosowaniu tego typu zaproszeń, jest powiadomienie bliskich nam osób o dacie i godzinie uroczystości. Ważne jest również odpowiednio wczesne ich wysłanie, tak, by goście, szczególnie ci z odleglejszych stron, mogli się odpowiednio przygotować do wizyty. Równocześnie jest to wyraz szacunku. Warto sobie bowiem uświadomić, że w dzisiejszych czasach równie dobrze informacje tego typu można by przekazać za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Zaproszenie komunijne jest więc wyrazem przywiązania do tradycji oraz formą uhonorowania gości naszego przyjęcia, zachowania odpowiedniej etykiety.

Dla członków naszej rodziny, szczególnie starszych, ma to jeszcze jeden aspekt: zaproszenia komunijne mogą być cenną pamiątką. Przez długie lata będą przypominać o szczęśliwych chwilach, przeżytych podczas uroczystości komunijnych – na przykład wnuka lub wnuczki.

Zaproszenia komunijne – jak dokonać wyboru odpowiedniego modelu?

Kolorem, dominującym wśród projektów zaproszeń komunijnych, jest oczywiście biały. Druki te często otrzymują różnorakie zdobienia, najczęściej w barwach złotych lub srebrnych. Bardzo często spotyka się również obecnie nadruki kolorowe. Część wewnętrzna zawiera natomiast zwykle nadruk gotowej formuły grzecznościowej, dzięki której dla osoby wypisującej zaproszenie jedynym wysiłkiem jest wpisanie danych osób zaproszonych i szczegółów odnośnie uroczystości.Niektóre z zaproszeń komunijnych mają odrębne wzorce kolorystyczne, dostosowane do płci: w wersji dla chłopców przeważa kolor niebieski, wersje dla dziewczynek skupiają się na tradycyjnej bieli i złocie. Wielość wzorów i modeli jest obecnie praktycznie nieograniczona. Wiele osób decyduje się nawet na indywidualne zaprojektowanie zaproszeń lub samodzielne ich wykonanie, jako formy rękodzieła. Jednak najczęściej wyboru dokonuje się z bogatej oferty rynkowej wyspecjalizowanych wydawnictw, które zajmują się podobnymi drukami od lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *