potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

buty dla dzieci
Dziecko

Zima 2021/2022 – modne i zdrowe buty dla dzieci

Nieodzownym elementem garderoby każdego dziecka są zapewniające zdrowy rozwój buty. Modele na zimę powinny zapewniać także komfort cieplny oraz wygodę. Przy tym istotna jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, tak by stópka się nie pociła. Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Wszystkie te cechy łączą w sobie buty, produkowane przez polską markę Mrugała.

Zdrowe buty dla dzieci, czyli jakie?

Stópka dziecka cały czas rośnie i rozwija się. To dlatego tak ważne jest, by malec nosił odpowiednie obuwie. Jakie zatem powinny być zdrowe buty dla dzieci? Ważna jest odpowiednio wyprofilowana wkładka. Stópka powinna bowiem „pracować” w naturalny dla niej sposób, zginać się i układać fizjologicznie. Istotny jest także materiał, z którego wykonana jest wierzchnia część buta – sprawdzi się najwyższej jakości skóra naturalna. Usztywniane zapiętki oraz sztywne cholewki pomagają zachować właściwe ułożenie stopy, zapobiegając jej wykrzywianiu. Wszystkie te cechy mają buty dla dzieci mrugała. W ofercie znajdziesz nie tylko obuwie na sezon jesienno-zimowy, ale także: trzewiki mrugała, półbuty mrugała, sandały mrugała, mrugała porto, buty z membraną mrugała te-por. O tych ostatnich opowiemy nieco więcej w kolejnym akapicie.

Mrugała te-por idealne na zimę

W butach na jesień i zimę bardzo ważną cechą jest zabezpieczenie przed przemoczeniem. Właśnie taką funkcję w bucikach Mrugała pełni membrana te-por. Jest to wodoszczelna warstwa, zabezpieczająca przed wodą. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie są zatem przeszkodą w radosnym eksplorowaniu terenu. Dziecko może spacerować, bawić się, biegać nawet w mokre, deszczowe dni, a stópki pozostaną suche. Mimo swej wodoszczelności membrana zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, a więc nie ma mowy o przepoconych stópkach. Śniegowce lub trzewiczki z membraną te-por to konieczny element garderoby malucha, jeśli chcemy by o każdej porze roku jego stópki były zdrowe i bezpieczne.

mrugała buty dla dzieci

Wygoda i design

Komfort i wygoda, a także cechy zapewniające zdrowy rozwój stópki dziecka to nie wszystko. Ważny jest także design. W przypadku omawianego obuwia Mrugała mamy do wyboru wiele modeli – od klasycznych jednokolorowych trzewików aż po zabawne buciki z noskami w kształcie pyszczków zwierzątek. To niezwykle urokliwy dodatek do stylizacji, uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i przez rodziców. Wzornictwo to także najwyższej jakości skóra oraz wełna, służąca ociepleniu bucików zimowych. Pochodzą one z produkcji ekologicznej i cechują się wysokimi walorami zarówno wizualnymi, jak i jakościowymi. Z kolei seria porto odpowiada na szczególne potrzeby dzieci. Buciki te wyposażone są w obcas Thomasa, który wspomaga kształtowanie się wysklepienia stopy. Co ważne – obuwie nie odbiega designem od klasycznych bucików. Dziecko nie jest więc narażone na ciekawskie spojrzenia, a mimo to ma szansę skorzystać z obuwia profilaktyczno-korekcyjnego. W przypadku tego rodzaju butów ważne są również takie cechy, jak: szeroki czubek, elastyczna podeszwa, sprężysta wkładka. Wszystko to pozwala uzyskać uniwersalne obuwie o ponadczasowym designie, które jednocześnie ma działanie korekcyjne i jest zalecane przez specjalistów.

Podsumowując; jeśli wybierasz buty na jesień i zimę dla dziecka, to zwróć uwagę na wyposażone w membranę te-por buty Mrugała. Ciekawe wzornictwo i szeroka gama kolorystyczna pozwolą wybrać coś optymalnego zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Zastosowane rozwiązania (wyprofilowana wkładka, najwyższej jakości materiały, usztywnione zapiętki itd.) pozwolą ci spać spokojnie, ponieważ masz pewność, że stópki twojego dziecka rozwijają się zdrowo i są bezpieczne.