potomek.pl

Potomek.pl – strona parentingowa, lifestyle.

Dziecko Parenting

Jakie kosmetyki dla noworodka?

O skórę dziecka należy zadbać już w pierwszych dniach jego życia. Nie jest to zadanie łatwe, zwłaszcza dla świeżo upieczonych rodziców, ale to właśnie z tego powodu powinni oni sięgać do różnych źródeł informacji, by na bieżąco dowiadywać się nowych rzeczy przydatnych w okresie rodzicielstwa. Jakie kosmetyki dla noworodka sprawdzą się zatem najlepiej? Jak powinien wyglądać ich skład, a czego pod żadnym pozorem nie mogą one zawierać? Jak często należy też z nich korzystać? Odpowiedzi na te pytania przydadzą się wszystkim młodym rodzicom.

Dobór do wieku

Pierwsza, absolutnie najważniejsza zasada mówi o tym, by kosmetyki zawsze dobierać do wieku malca. Producenci tak też zresztą tworzą swoje wyroby. Kosmetyki przeznaczone dla noworodków zawsze na opakowaniu bądź w ulotce zawierają informację o tym, że mogą być stosowane już od pierwszego dnia życia – należy to koniecznie sprawdzić, zanim się je kupi. Zastosowanie preparatów dla starszych dzieci u niemowlaka może mieć katastrofalne skutki. Do takich produktów zwykle już dodaje się różne chemiczne substancje, a nawet jeśli mają one naturalny skład, niekoniecznie będzie on dobrze współgrać ze skórą noworodka. Zawsze warto więc bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta. Jeżeli twierdzi on, że jego produkt nadaje się tylko dla starszych dzieci, nie wolno eksperymentować i stosować go na noworodkach. Byłoby to skrają nieodpowiedzialnością ze strony rodziców.

Certyfikaty kosmetyków

Na zakupach należy również przyglądać się temu, jakie certyfikaty udało się zdobyć poszczególnym preparatom pielęgnacyjnym dla dzieci. Oczywiście nie wszystkie je posiadają. Niektóre kosmetyki mają tak słabą jakość, że żaden instytut się pod nimi nie podpisze i nie będzie zachęcać do ich kupna. Te najlepsze zawsze są jednak wyróżniane. Kosmetyki dla noworodka mogące pochwalić się stu procentowym bezpieczeństwem, czystym składem, dobrym działaniem i wyjątkowymi właściwościami uzyskują liczne certyfikaty od słynnych w Polsce placówek, czyli m.in. Instytutu Matki i Dziecka bądź Centrum Zdrowia Dziecka. Informacje na temat nagród zwykle występują na opakowaniach produktów, ale jeśli tam ich nie ma, warto zainteresować się szerzej konkretną marką i poczytać o niej w Internecie. W ten sposób rodzic zyska pewność, że inwestuje w to, co dobre dla jego pociechy.

Podczas pierwszych zakupów kosmetycznych dla maluszka niejeden rodzic złapie się za głowę, bo widząc te półki obładowane rozmaitymi preparatami, nie będzie wiedzieć, na co ma się zdecydować. Z pomocą przychodzą mu wtedy powyższe porady. Dzięki nim podejmie dobrą decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *