Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś
Rozrywka

Edukacyjne i pomysłowe zabawki dla dzieci

Data publikacji 9 kwietnia 2020

Jakie zabawki kupić dziecku? Przed takim dylematem w dzisiejszych czasach staje wiele osób dorosłych. Zawsze warto stawiać na takie zabawki, które są zgodne z zainteresowaniami naszych pociech. Dzieci kochają bajkę „Dora i przyjaciele”. Jeżeli i nasza pociecha zalicza się do grona fanów tej animacji, to warto poszukać na rynku zabawek z tej serii. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze dziecko chętnie się będzie nimi bawić.

Angielskie słówka

Od kiedy „Dora i przyjaciele” gości na ekranach naszych telewizorów? Już od bardzo dawna. Chyba można powiedzieć, że ta sympatyczna dziewczynka ma już swoje lata. Jednak jak widać wcale się nie starzeje, a jej przygody nadal zachwycają kolejne pokolenia. Nie ma się czemu dziwić, bowiem jest to jedna z takich bajek, która nie tylko opowiada o losach pewnej dziewczynki i jej kompanów, ale również uczy. Dzieci bardzo często otrzymują od głównej bohaterki zadanie powtórzenia poszczególnych słów. Oczywiście, po angielsku. Jak więc widać dziecko ma doskonałą okazję do tego, aby zaznajomić się z obcym sobie językiem. Pamiętajmy, że im dziecko młodsze, tym lepiej „chłonie” nowe słowa. Taka bajka w przyszłości wspaniale przyda się dzieciom podczas poważnej nauki angielskiego w przedszkolu oraz w dalszych latach nauki.

Zabawki na podstawie bajki

Jak wiele innych bajek, tak i „Dora i przyjaciele” doczekali się własnej serii zabawek. Chyba najlepszą i najbardziej uniwersalną propozycją takiej zabawki są puzzle. Na rynku dostępne są puzzle z tą dziewczynką już nawet dla małych, dwuletnich dzieci. Może dziecko za pierwszym razem będzie miało pewną trudność w ich ułożeniu, jednak dajmy znać maluchom, że nie warto się poddawać. Raz, drugi, trzeci i dziecko w końcu samodzielnie będzie chciało układać takie puzzle. Im dziecko starsze, tym większa ilość elementów, które będą pobudzać kreatywne myślenie i logikę w głowach naszych pociech.

Inną wspaniałą zabawką dla młodszych dzieci jest znikopis z Dorą i jej towarzyszami przygód. Znikopis pozwala na dowolne malowanie i zmazywanie wszystkiego kilkoma łatwymi ruchami. W zestawie bardzo często dołączone są odpowiednie stempelki, dzięki którym dziecko może uatrakcyjnić swoje przygody z malowaniem.

Dla prawdziwych fanów tej serii przydać się może lalka, która mówi. Oczywiście po polsku i po angielsku. Wiele dziewczynek wybiera tego typu lalki. Chłopcy może często lalkami się nie bawią, ale w ich przypadku doskonale może sprawdzić się figurka lub maskotka małpki, która jest wierną towarzyszką Dory.

Redakcja potomek.pl

Nasza redakcja to zespół doświadczonych mam, miłośniczek mody, twórczy w kuchni i entuzjastek rozwoju osobistego, które dzielą się swoimi przepisami, pomysłami na modowe stylizacje oraz wskazówkami dotyczącymi parentingowej mądrości.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?